ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ProFutbal tipuje 1. kolo Fortuna ligy
zdroj: Robert Fritz

ProFutbal tipuje 1. kolo Fortuna ligy

Redakcia špecializovaného portálu ProFutbal.sk si sadla nad najbližšie stretnutia Fortuna ligy a trúfla si natipovať ich výsledky. Prezraďte nám aj vy svoj názor v priloženej ankete a odhadnite víťazov všetkých duelov slovenskej najvyššej súťaže.

MFK Zemplín Michalovce vs. MŠK Žilina

Náš tip: remíza

Úvodný fortunaligový výkop sa udeje na východe republiky, kam prichádza Žilina s dlhodobo stanovenými európskymi cieľmi, ktoré už dva roky po sebe premrhala. Michalovčania sa každým rokom lepšia a piate miesto z ostatného ročníka je známka, že si na nich musí dávať každý pozor. Najmä na domácej pôde sú silní, čo naposledy okúsili aj šošoni. Tí sa bez špílmachra Škvarku zrejme budú ešte pár minút hľadať a preto v konečnom výsledku odhadujeme deľbu bodov.

FK Senica vs. AS Trenčín

Náš tip: remíza

Nad prvé kolo Fortuna ligy sme si sadli šiesti redaktori portálu. Z pohľadu tohto zápasu tipujú dvaja z nás víťazstvo domácich, dvaja výhru hostí a dvaja remízu. Duel na Záhorí, kde domáci po úspešnej jari značne obmenili mužstvo a hostia po katastrofálnej jari len sčasti, môže dopadnúť akokoľvek. Preto sme sa priklonili k zlatej strednej ceste.

FK Pohronie vs. ŠK Slovan Bratislava

Náš tip: vyhrá Slovan Bratislava

Nováčik sa  na domácej pôde s entuziazmom postaví psychicky zdeptanému úradujúcemu majstrovi, ktorý po nepresvedčivých výkonoch dvakrát nestačil ani na Sutjesku Nikšič. Vypadnutie z Ligy majstrov si odskákal tréner Martin Ševela, trest mala dostať i kabína. Nový tréner, ktorého meno je stále zahalené rúškom tajomstva, sa už na svojich zverencov bude zaiste dívať z tribúny či z gauča pred televízorom. Azda sa Šporarovci nebudú chcieť predviesť do tretice v zlom svetle.

FC ViOn Zlaté Moravce vs. FC DAC 1904 Dunajská Streda

Náš tip: vyhrá Dunajská Streda

Otázka kola znie jasne: vráti DAC do ViOnu Jakuba Šveca? Podľa oboch klubov mal mladý ofenzívny hráč po letnom prestupe na Žitný ostrov stráviť jesennú časť ešte v Zlatých Moravciach, klubový web DAC-u dokonca píše: „po dohode oboch klubov a hráča bude Jakub Švec na jeseň hosťovať v materskom ViOne, kam sa vráti po sústredení nášho tímu v Telki“. To sa však skončilo už 5. júla a 18-ročný futbalista podľa slov predstaviteľov ViOn-u ešte stále nedorazil. Dovezú ho hostia do Zlatých Moraviec osobne v nedeľu výmenou za povinné tri body?

FC Spartak Trnava vs. ŠKF Sereď

Náš tip: vyhrá Spartak Trnava

Rovnako ako DAC, aj Trnava má za sebou extrémne náročnú odvetu v predkole Európskej ligy. Zatiaľčo Dunajská Streda o všetkom rozhodla v predĺžení, Spartak až v penaltovom rozstrele. Obaja však postúpili do ďalšieho predkola. Síl nazvyš nebude, eufória však áno a skúsení tréneri ju isto budú chcieť pretaviť aj do ligovej prezentácie. Minuloročný nováčik prešiel zaujímavými zmenami, trénera menil na trikrát a je otázne, čo s ním za krátku dobu dokázal spraviť nový tréner. Preto sa prikláňame, že body si uchmatne dvanásť domácich hráčov.

MFK Ružomberok vs. FC Nitra

Náš tip: vyhrá Ružomberok

Rovnako ako všetkým slovenským účastníkom v Európe, tak veríme aj vo víťazstvo Ružomberka, hoci proti Levski Sofia pohorel a tiež stratil viaceré opory z kádra. Stále ich však nie je toľko ako v Nitre, kde oproti minulosezónnej základnej zostavy ostali traja či možno štyria hráči. Bude to atypický pohľad na Ružu bez Daniela i Gala Andrezlyho, aj na Nitru bez Kóňu i Vestenického. V tomto prípade veríme domácemu prostrediu a solídnej ligovej generálke proti sofijskému klubu na európskej scéne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk