ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Exotický návrat k futbalu? Ronaldinho môže zakotviť u európskeho trpaslíka
zdroj: TASR/AP

Exotický návrat k futbalu? Ronaldinho môže zakotviť u európskeho trpaslíka

Slovenskí futbaloví fanúšikovia môžu maltský tím FC Birkirkara poznať predovšetkým z dávnejšej konforntácie proti Spartaku Trnava. V prvom predkole Pohára UEFA si tieto dva tímy zmerali sily ešte v sezóne 1997/1998, pričom z postupu sa tešili "andeli" (výhra 1:0 vonku a 3:1 doma). Teraz sa môže malé maltské mužstvo zviditeľniť pred celým svetom.

Futbalový trpaslík k sebe totiž láka legendárneho Brazílčana Ronaldinha. Ten síce oficiálne ukončil svoju profesionálnu kariéru začiatkom roka 2018, teraz sa však môže schyľovať k nečakanému návratu. "Môžem potvrdiť, že existuje možnosť podpísať Ronaldinha. Doposiaľ ešte nič nie je vyriešené, avšak prebiehajú nejaké rokovania a musíme si počkať, ako sa veci vyvinú," povedal športový riaditeľ Birkirkary Michael Valenzia v rozhovore pre Times of Malta.

Majster Južnej Ameriky z roku 1999 a majster sveta z roku 2002, ktorý vo svojich najlepších rokoch ohúril svet neopakovateľnou a jedinečnou technikou a prácou s loptou, by mohol vo veku 39 rokov poriadne prispieť k rozvoju futbalu na malom európskom ostrove v Stredozemnom mori. "Samozrejme, takýto prestup by nám dal veľa nielen po hernej stránke, ale i z marketingového hľadiska. Sme v kontakte so zahraničnými investormi, ktorí by nás v prípade príchodu Brazílčana podporili. Ronaldinho patrí medzi 20 najlepších hráčov v histórii, a ľudí okolo neho zaujala možnosť prestupu do malého klubu," myslí si Valenzia.

V FC Birkirkara už dokonca po niekoľkých špekuláciách o Brazílčanovom príchode začali vyrábať aj dresy s jeho menom a ikonickým číslom 10. Brat legendárneho hráča tímov FC Barcelona, AC Miláno, Paríž St. Germain či Atlético Mineiro však považuje celú vec za nafúknutú. "Správy o jeho možnom angažmáne na Malte sú nepravdivé. Na ostrov síce prilieta, ale iba preto, aby propagoval našu značku vína a zahral si popri tom footvolley," hovorí jeho brat Roberto Assis.

Na jeho slová však opäť reagoval športový riaditeľ štvornásobného maltského majstra Valenzia, podľa ktorého jeho slová nič neznamenajú. "Ronaldinhov brat nemá s hráčom nič spoločné. Bol síce jeho agent, teraz ho však manažuje iná spoločnosť. Tá rozhodne, aké kroky podnikne, nie jeho brat."

Malta by v prípade zisku Brazílčana predsa len priviedla veľkú športovú osobnosť. Nebolo tomu až tak dávno, čo konkurenčný klub FC Valletta lákal do svojich radov svetového rekordéra v behu na 100 aj 200 metrov a osemnásobného držiteľa olympijského zlata Usaina Bolta. Jamajský šprintér sa však s klubom napokon nedohodol na platových podmienkach.

Legendárny Ronaldinho ako obľúbenec a idol viacerých fanúšikov futbalu odohral počas svojej bohatej kariéry 719 zápasov na klubovej úrovni a strelil v nich 280 gólov. K tomu pridal aj 33 presných zásahov v najcennejšom národnom drese. Napriek viacerým kontroverziám zahŕňajúcim alkohol počas jeho profesionálnej kariéry je považovaný za jedného z najlepších hráčov všetkých čias.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk