ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová už našla svoju farmu. Chce zaviesť metódu Coerver Coaching
zdroj: zpfutbal.sk

Podbrezová už našla svoju farmu. Chce zaviesť metódu Coerver Coaching

Podbrezová sa po piatich rokoch strávených vo Fortuna lige vracia do II. ligy. Ostrý štart čaká futbalových "železiarov" už v piatok proti víťazovi III. ligy Východ FC Košice. Horehronské mužstvo postretli veľké obmeny a s nimi spojená nie príliš vydarená príprava.

FK Železiarne absolvovali počas krátkej letnej prestávky päť prípravných zápasov, v ktorých prišla iba jedna výhra. Postupne sa stretli s Pohroním (2:5), Liptovským Mikulášom(2:2), DVTK (1:2), Sereďou (2:4) a Lučencom (5:0). Pôvodne mali posledný zápas odohrať proti Vácu. "Ten pre údajne finančné problémy zápas zrušil a tak sme narýchlo vybavili stretnutie s Lučencom, ktorý bude od novej sezóny našou farmou. V týchto stretnutiach dostali priestor všetci hráči, súperi mali svoju kvalitu a jednotlivé zápasy nám ukázali nedostatky v našej hre, ktoré potrebujeme odstrániť. Z tohto pohľadu teda prípravné zápasy splnili svoj účel," priblížil v rozhovore pre klubový web generálny manažér tímu zo Zelpo Arény Miroslav Poliaček.

Príprava Podbrezovej priniesla iba jednu výhru. (foto: zpfutbal.sk)
Príprava Podbrezovej priniesla iba jednu výhru. (foto: zpfutbal.sk)

V rámci letnej prípravy ho najviac zarmútili niektoré zranenia hráčov. "Trošku nás mrzia zranenia a choroby, ktoré futbalistov postihli a nedovolili nám tak pracovať s kompletným kádrom počas prípravných zápasov. S priebehom letnej prípravy na novú sezónu sme teda spokojní a veríme, že sme sa dobre pripravili na nový ročník," myslí si Poliaček.

Podbrezovčania po nešťastnom zostupe do II. ligy nechcú meniť filozofiu hry. A to ani napriek tomu, že tento káder opustilo dohromady až desať hráčov. Na Horehronie však zavítalo deväť nových tvárí. Podbrezovčania chcú do hry navyše viac zapájať juniorov. Keďže do III. ligy Stred neprihlásili svoje B-mužstvo, všetci hráči z rezervy sa presunuli ku "áčku". "Keďže v novej sezóne nebudeme mať juniorské B-tím, naša snaha smeruje k tomu, aby sa už v mládežníckych kategóriách objavovali zaujímaví hráči pre hlavné mužstvo. Všetci v klube veríme, že všetky tieto novinky spolu s mladým a energickým realizačným tímom prinesú svoje výsledky," vysvetlil Poliaček s dodatkom, že farmou exfortunaligistu bude spomenutý lučenecký Novohrad.

Železiari chcú zabojovať o návrat medzi elitu. (foto: zpfutbal.sk)
Železiari chcú zabojovať o návrat medzi elitu. (foto: zpfutbal.sk)

Napriek tomu sa chcú "železiari" venovať najmä mládeži. Zavádzajú pritom viaceré moderné prvky. "Jednou z noviniek, ktorú chceme zaviesť v tréningovom procese najmä prípraviek, je metóda Coerver Coaching, ktorá sa vo veľkej miere využíva vo svete. Naši skauti vytypovali  25–30 nových hráčov, o ktorých si myslíme, že nielen navýšia počty v jednotlivých kategóriách, ale prinesú aj požadovanú kvalitu. Máme nové obsadenie v mládeži na trénerských postoch, taktiež sa budú mládeži intenzívnejšie venovať noví kondiční tréneri spolu s fyzioterapeutom," pokračoval Poliaček.

A aké sú ciele druholigového navrátilca v nižšej súťaži? "Čo sa týka tabuľkového postavenia, cieľom je pohybovať sa na špici tabuľky. Uvedomujeme si, že to nebude jednoduché, ale veríme, že sme vyskladali mužstvo, ktoré je schopné tento cieľ dosiahnuť," uzatvára Poliaček.

Odchody z klubu:
Filip Hlohovský, Martin Vantruba, Filip Halgoš, Alexander Mojžiš, Michal Obročník, Matej Podstavek, Marek Bartoš, David Fadairo, Jakub Wiezik, Matej Oravec.

Príchody: Patrik Macej, Ján Mizerák, Jakub Šulc, Matúš Marcin, Peter Lipták, Jakub Hric, Dominik Straňák, Viktor Vondryska, Juraj Chvátal (hosťovanie)

Horehronci veria najmä vo svoju mládež. (foto: zpfutbal.sk)
Horehronci veria najmä vo svoju mládež. (foto: zpfutbal.sk)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MŠK NOVOHRAD Lučenec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Stred

Pozri viac

HOKEJ.sk