ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ViOn získal člena majstrovskej Trnavy. Tóth: Zavážil príchod Mareka Ondrejku
zdroj: FC ViOn

ViOn získal člena majstrovskej Trnavy. Tóth: Zavážil príchod Mareka Ondrejku

Do fortunaligových Zlatých Moraviec prichádza nová posila, defenzívne rady rozšíri skúsený futbalista a člen trnavského tímu z majstrovskej sezóny 2017/2018 Martin Tóth. Ten po účinkovaní klubu v Európe zamieril do Poľska, kde s klubom vypadol z najvyššej súťaže. V rozhovore prezradil, že ho presvedčil aj fakt, že do ViOn-u prichádza bývalý dlhoročný PR manažér Spartaka a v krízovom režime prezident trnavského klubu Marek Ondrejka.

Tridsaťdvaročný stopér sa do slovenskej Fortuna ligy vracia ovenčený skúsenosťami z poľskej Ekstraklasy. Uplynulý polrok si vyskúšal pôsobenie v Zaglebie Sosnowiec. Naskočil do jedenástich stretnutí, v ktorých sa gólovo nepresadil. „Na Slovensko sa vraciam trochu so zmiešanými pocitmi, keďže sa nám v Poľsku nepodarilo zachrániť najvyššiu súťaž. Na druhej strane, mal som možnosť vyskúšať inú ligu a s ňou spojený život v zahraničí. Nazbieral som nové skúsenosti, ktoré, verím, ešte zužitkujem,“ citujú Zlaté Moravce v tlačovej správe svoju novú posilu Martina Tótha.

Slovenskú súťaž pozná veľmi dobre. V rodnej Nitre, kde futbalovo vyrastal, si pripísal 147 duelov a pred odchodom do Poľska v Spartaku Trnava 127 zápasov. „Zlaté Moravce sú sympatický klub, vedený serióznymi ľuďmi vo výbornom prostredí. Okrem toho, pri mojom rozhodovaní sa zavážil tiež fakt, že do klubu prichádza Marek Ondrejka. Jeho prácu poznám z pôsobenia v Trnave, máme výborný vzťah. V neposlednom rade to nemám ani ďaleko domov,“ doplnil s úsmevom Tóth, ktorý s rodinou býva v Zbehoch.

Martin Tóth vyhráva hlavičkový súboj s Bartošom
V Spartaku roky patril medzi opory mužstva. (foto: Vladimír Chramazda)

So Zlatými Moravcami sa Tóth dohodol na dvojročnom kontrakte. V klube sa podarilo udržať podstatnú časť futbalistov z minulého ročníka, ktorých chcú citlivo doplniť pred novými výzvami. Hráčove skúsenosti si pochvaľuje tiež tréner Karol Praženica„Martin je s nami druhý týždeň. Odišlo síce niekoľko hráčov, ale teraz ide o príchod vážneho hráča, ktorý k nám prišiel do tímu. Počítame, že nám pomôže skvalitniť defenzívu. To bude jeho najväčší prínos,“ uviedol hlavný lodivod ViOn-u.

Káder ViOn-u ešte stále nepovažuje za uzavretý. „Prevládajú odchody, nie však kľúčových hráčov. Odišlo osem futbalistov, prišli dvaja. Dúfam, že sa nám podarí ešte doplniť.“ Do mužstva sa po pauze vrátil Pintér, zmluvy predĺžili Čogley či Válovčan. Zo Žiliny prišiel na hosťovanie Kovaľ. Brankársky post vystužil Pindroch, klub sa dohodol na predĺžení hosťovania aj s Chovanom. Úvodné kolo odohrajú zverenci Karola Praženicu v nedeľu na domácom štadióne. Od 19.00 hod privítajú Dunajskú Stredu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk