ProFutbal.sk ProFutbal.sk

EURÓPSKA LIGA: Spartak sa spolieha na pomoc najskúsenejších - fanúšikov
zdroj: uefa.com, koláž: ProFutbal.sk

EURÓPSKA LIGA: Spartak sa spolieha na pomoc najskúsenejších - fanúšikov

Úvodné kvalifikačné kolo Európskej ligy pokračuje odvetnou fázou, víťaz Slovenského pohára bude musieť pred domácim publikom otočiť dvojgólové manko proti tímu Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny. Ak sa tak nestane, z pohárovej Európy vypadne. Stretnutie sa odohrá vo štvrtok 18. júla o 20.45 hod. na Štadióne Antona Malatinského v komplexe City Arena.

Spartak so značne zmeneným hráčskym kádrom, novým trénerom Chéuom i zvyškom realizačného tímu, novými majiteľmi i členmi realizačného tímu svoje prvé majstrovské zápasy nezvládol. V súboji o Česko-Slovenský Superpohár prehral so Slaviou Praha (0:3), padol aj v Banej Luke (0:2). „Musím uznať, že to bola z našej strany hanba takto hrať. V každom polčase sme mali len jednu strelu, aj to z veľkej diaľky,“ krútil hlavou Emir Halilovič, staro-nový hráč Spartaka, ktorý prišiel z FK Sarajevo a v minulej sezóne proti Radniku pravidelne hrával. „Pred druhým gólom sme mali loptu dvakrát na kopačkách a za desať sekúnd sme ju dvakrát stratili. Zahrali sme to ako dorastenci a oni nás doslova vyťukali. A to tam boli traja a nás možno sedem...“

Teraz musí dať Trnava na postup minimálne tri góly a žiaden nedostať. Výhodou môže byť pre nich tradičná podpora tribún. „Súper má skúsenejšie mužstvo, čo dokázal pretaviť do dvojgólového náskoku. Analyzovali sme zápas v Banja Luke a hru súpera, musíme podať lepší a zodpovednejší výkon. Sme len v polčase, je pred nami deväťdesiat minút a pobijeme sa o postup. Očakávam pozitívnu odpoveď od hráčov, chceme byť viac na lopte a útočiť. Budeme bojovať do poslednej sekundy aj s podporou našich skvelých fanúšikov, ktorí vždy stoja pri mužstve,“ povedal v stredu na tlačovej konferencii Ricardo Chéu.

Duel Spartak Trnava - Radnik Bijeljina odvysiela v priamom prenose Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na druhom televíznom kanáli Dvojka a zároveň na webe RTVS.sk. Ako hlavný arbiter ho povedie Rahim Hasanov z Azerbajdžanu. Postupujúci sa v druhom kvalifikačnom kole stretne s bulharským tímom Lokomotiv Plovdiv.

Predpokladaná zostava Trnavy

Rusov - Turňa, Menich, Mitrea, Lovat - Halilovič, Dangubič, Tešija, Jakúbek, Tavares - Sobczyk

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk