ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dúbravkov Newcastle má nového trénera
zdroj: TASR/AP

Dúbravkov Newcastle má nového trénera

Steve Bruce je od stredy nový tréner futbalistov anglického klubu Newcastle United, kde pôsobí aj slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka. Bruce podpísal zmluvu na tri roky a v realizačnom tíme bude spolupracovať so Steveom Agnewom a Stephenom Clemenceom.

Newcastle obsadil v predchádzajúcom ročníku najvyššej anglickej súťaže trinástu priečku pod vedením Rafaela Beniteza. Španielsky kouč však v júni zamieril do čínskeho Ta-lienu I-fang. "Som nesmierne hrdý, že som sa stal trénerom Newcastlu United. Ako chlapec som ho podporoval a bol to aj obľúbený klub môjho otca, takže ide o špeciálnu chvíľu pre mňa a moju rodinu. Je pred nami veľká výzva, na ktorú sme nachystaní. Vyhrnieme si rukávy a urobíme všetko, aby sa naši fanúšikovia mohli dívať na úspešné mužstvo," povedal 58-ročný Bruce na oficiálnej klubovej stránke.   

Nový realizačný tím odcestuje za zverencami do Číny, kde Newcastle v stredu odohrá duel prípravného turnaja Premier League Asia Trophy proti Wolverhamptonu Wanderers. Pre Brucea je Newcastle deviata zastávka v 21-ročnej trénerskej kariére, vo Wigane Athletic pôsobil dvakrát.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Newcastle

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk