ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nová FIFA bez Juventusu. Zvyknite si na nový názov klubu
zdroj: facebook

Nová FIFA bez Juventusu. Zvyknite si na nový názov klubu

Populárna futbalová hra FIFA nebude v nasledujúcej sezóne obsahovať klub FC Juventus. Taliansky klub totiž podpísal exkluzívnu marketingovú zmluvu so spoločnosťou Konami, ktorá distribuuje konkurenčnú futbalovú hru eFootball PES 2020. Hru Pro Evolution Soccer môžete poznať aj vďaka tomu, že v roku 2015 obsahovala Slovan Bratislava a o rok neskôr vydala špeciálnu edíciu s EURO 2016 a slovenskou reprezentáciou.

S podobným problémom sa spoločnosť Konami borí od vzniku Pro Evolution Soccer, drvivá väčšina klubov a hráčov musela dostať alternatívne mená kvôli zmluvám klubov so spoločnosťou EA Sports, ktorá distribuuje hru FIFA. Teraz sa situácia otočila a FIFA si bude musieť poradiť so stratou jedného zo špičkových európskych tímov, za ktorý hráva dlhoročná tvár tejto hry Cristiano Ronaldo. V hre FIFA 2020 sa nemôžu vyskytovať oficiálne dresy ani znaky talianskeho klubu, choreá fanúšikov či ich Allianz Stadium.

Paradoxom ostáva, že práva na taliansku Seriu A vlastní spoločnosť EA Sports. V hre FIFA tak bude chýbať majster ligy, v hre eFootball PES 2020 zase bude figurovať len tento klub. V hre FIFA teda miesto Juventusu nájdete klub Piemonte Calcio, ktorý by mal talianskeho majstra pripomínať. 

V hre PES v minulosti museli mená hráčov kvôli týmto zmluvám skomoliť. Jediným šťastím pre hru FIFA je, že exkluzívna zmluva sa nevzťahuje na mená futbalistov, čierno-biele farby tak budú stále hájiť Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala či Giorgio Chiellini, a to aj v režime FIFA Ultimate Team. Zvyknúť si budete musieť len na iný dres či zvláštne logá. Podľa vtipov na internete by napríklad Cristiano Ronaldo mohol miesto svojej fotky dostať k menu podobizeň svojej neslávnej busty z portugalského letiska.

Hra eFootball PES 2020 vychádza 10. septembra na PC, Xbox One a Playstation 4. 

Hra FIFA 20 vyjde 27. septembra, zahrať si ju môžete na Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk