ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liptáci získali do tímu Dybalu. Druholigista oznámil pohyby v kádri
zdroj: mfktatran.sk

Liptáci získali do tímu Dybalu. Druholigista oznámil pohyby v kádri

Druholigový Liptovský Mikuláš približuje, ako by mohol vyzerať jeho káder v blížiacej sa novej sezóne. MFK Tatran, ktorý počas uplynulého ročníka obsadil pekné štvrté miesto, absolvoval počas leta sedem prípravných duelov vrátane prestížneho stretnutia proti Viktorii Plzeň. Nevyhral však ani v jednom.

Prípravu ukončili Liptáci 13. júla. Trénerovi Štefanovi Zaťkovi odišli z kádra "zemiakového" tímu II. ligy štyria hráči. Ako informoval oficiálny web Tatrana, Lukáš Ondrek odišiel po skončení hosťovania do Ružomberka, Samuel Kuc do konkurenčného FC Košice, Slobodan Andrič prestúpil do tímu ŠK Odeva Lipany a Dragan Andrič do neďalekého Popradu. Klub mrzí najmä odchod posledného spomenutého hráča. "Zaskočil nás odchod Dragana Andriča, ktorý mal platnú amatérsku zmluvu, ale podmienkam, ktoré mu ponúkol FK Poprad, nevedel odolať a klub mu ich nevedel vyrovnať," uvádza oficiálny portál futbalového klubu z Liptova.

Okrem tejto štvorice aspoň nakrátko opustil tím aj Michal Žákovič, ktorý odišiel na hosťovanie k neďalekému účastníkovi III. ligy stred Liptovskému Hrádku. Opačným smerom naopak prišli Liptovskému Mikulášu pomôcť Adam a Dávid Krčíkovci z Prievidze, Marko Lukáč z Popradu a z hosťovania v L. Hrádku sa vrátil aj Ladislav Porubän. Liptáci navyše do tímu získali aj Dybalu. Nie však slávneho Argentínčana Paula z Juventusu Turín, ale jeho menovca Mateja - donedávna stopéra žilinského "béčka".

Príchody hráčov ešte nemusia byť skompletizované. Aj v poslednom prípravnom zápase proti Považskej Bystrici (2:2) sa zranili viacerí futbalisti vrátane spomenutého Dybalu. "V posledný týždeň prípravy sa zranili brankár Mikušiak (natrhnuté väzy v kolene) a v poslednom prípravnom stretnutí sa zranili Ivan Lišivka (natrhnuté lýtko) a Matej Dybala (krčná chrbtica). Káder sa bude musieť po zraneniach doplniť o stopéra a brankára," podotýka web Liptákov.

Keďže tím z Liptova bude musieť rovnako ako ostatní účastníci II. ligy po novom zapojiť povinne do tímu aj hráča narodeného v roku 1999 a mladšieho, chce zapojiť počas sezóny viacerých mladíkov z vlastnej akadémie. "V príprave dostalo príležitosť viacero chlapcov z dorastu a budú dostávať príležitosť aj počas sezóny," uvádza MFK Tatran, ktorý v prvom meraní síl v novom ročníku vyzve regionálneho rivala, a teda B-tím Ružomberka.

Káder MFK Tatran Liptovský Mikuláš pre jesennú časť II. ligy v sezóne 2019/2020:
Brankári:
Patrik Gábriš, Matúš Mikušiak
Obrancovia:
Adam Krčík, Ján Papaj, Matej Dybala, Ivan Lišivka, Dušan Kucharčík, Andrej Urban, Michal Janec, Ladislav Porubän
Stredopoliari: Richard Bartoš, Dávid Krčík, Tomáš Gerát, Ľubomír Laura, Denis Čery, Tomáš Staš, Rastislav Václavik, Ivan Kotora, Adrián Kačerík
Útočnící:
Marko Lukáč

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk