ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neistá situácia Dúbravku v Newcastli. Na slovenského gólmana zaostrilo päť klubov
zdroj: TASR

Neistá situácia Dúbravku v Newcastli. Na slovenského gólmana zaostrilo päť klubov

Situácia v anglickom klube Newcastle United je v posledných týždňoch poriadne zamotaná. Už dlhé mesiace sa špekuluje o tom, že "straky" odkúpi investičná skupina Bin Zayed Group zo Spojených arabských emirátov. Šejkovia plánujú z tohto mužstva spraviť tzv. druhý Manchester City. Sľubované dianie však dospelo do akéhosi mŕtveho bodu a v posledných týždňoch stagnuje.

Newcastle v priebehu stredy vyriešilo aspoň iný problém ako ten s potenciálnym novým majiteľom. Po odchode trénera Rafaela Beníteza, ktorý odišiel do čínskeho Ta-lienu I-fang, povedie tím zo severovýchodu Anglicka dnes už bývalý kouč kouč Sheffieldu Wednesday Steve Bruce. Na trénerské zmeny však môže negatívne zareagovať slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý mal výborné vzťahy s Benítezom a Španielov odchod na Ďaleký východ ho zarmútil. Žilinský rodák má viacero možností na prípadnú zmenu dresu.

Ako tvrdí britské periodikum Daily Mail, na gólmana našej futbalovej reprezentácie zaostrili svoju pozornosť rovno tri konkurenčné kluby z Premier League. Najväčšiu šancu na ulovenie Dúbravku má podľa tohto zdroja nováčik najvyššej anglickej súťaže z Birminghamu Aston Villa. "Fialoví" po návrate medzi elitu nešetria peniazmi a do klubu už priniesli viaceré akvizície za milióny britských libier. Medzi nimi aj bývalého hráča AS Trenčín Wesleyho Moraesa. Okrem neho prišli aj Ezri Konsa, Tyrone Mings, Matt Targett, Kortney Hause, Anwar El Ghazi či Jota. Ďalšou posilou nováčika by mohol byť skúsený 30-ročný brankár zo Slovenska.

Podľa Daily Mail sú však v hre aj väčšie kluby. Dúbravku chce údajne do svojich radov získať aj neúspešný finalista Ligy majstrov Tottenham Hotspur. "Kohúti" potrebujú zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste, kde je jasnou jednotkou Francúz Hugo Lloris. V hre je podľa publikovaných informácií dokonca aj Manchester United, avšak iba v prípade, že sa mu nepodarí predĺžiť zmluvu s Davidom De Geom. O kľúčového hráča Newcastlu v uplynulej sezóne a najlepšieho futbalistu v severovýchodnom regióne Anglicka sa však zaujímajú aj tímy mimo Britských ostrovov. Daily Mail píše konkrétne o interese portugalského FC Porto či francúzskeho AS Monako.

Rodák zo Žiliny a odchovanec MŠK prišiel do Newcastlu v januári roku 2018 zo Sparty Praha za približne 6 miliónov eur. Odvtedy za "straky" odchytal 50 súťažných zápasov. Od roku 2014 je Martin Dúbravka pravidelnou oporou slovenského reprezentačného A-mužstva medzi tromi žrďami.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk