ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra našla náhradu za Nibu. Z Rakúska ulovila odchovanca Michaloviec
zdroj: fcnitra.com

Nitra našla náhradu za Nibu. Z Rakúska ulovila odchovanca Michaloviec

Iba pár dní pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy ohlásil FC Nitra prvú letnú posilu. Káder tímu spod Zobora vystužil obranca Oliver Podhorín, ktorý sa na Slovensko vrátil po roku strávenom v treťoligovom rakúskom tíme SC Wiener Neustadt.

Jeho angažmán oznámili bielo-modrí v utorok na svojom oficiálnom webe. "Veríme, že sa mu bude u nás dariť. Vitaj v klube," píše sa na stránke fcnitra.com.

Podhorín ako defenzívny univerzál prichádza predovšetkým ako náhrada za Kamerunčana Nibu, ktorý klub opustil a zamieril do maďarského Honvédu Budapešť. Dvadsaťsedemročný zadák je ako rodák z Michaloviec odchovancom klubu MFK Zemplín. V sezóne 2017/2018 si obliekal dres konkurenčného tímu FK Senica.

Slovenský obranca je skutočne prvá akvizícia, ktorú Nitrania oznámili počas tohto leta. Odchodov pritom nastalo viacero. Tím po minulej sezóne opustili brankár Pindroch a z hráčov do poľa spomenutý Niba, ale aj Zgrablić, Chovanec, Kóňa, Charizopulos, Štefanec, Machovec, Macho, Vestenický i Sokovič. Na skúške zaujali a blízko k podpisu kontraktu sú podľa našich informácií brankár Kuciak, stopér Galbayev a pravý bek Magda.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk