ProFutbal.sk ProFutbal.sk

De Gea blízko ku svetovému rekordu. ManUnited mu núka astronomickú výplatu
zdroj: TASR/AP

De Gea blízko ku svetovému rekordu. ManUnited mu núka astronomickú výplatu

Manchester United nechce za žiadnu cenu prísť o svojho kľúčového hráča. Brankára Davida De Geu sa snaží udržať si dlhodobo vo svojom kádri, situácia je však poriadne zapeklitá. Španielskemu gólmanovi vyprší jeho aktuálny kontrakt v lete 2020 a záujem o jeho služby hlásia kluby po celej Európe.

Jeden z najkvalitnejších ochrancov troch žrdí za posledné roky by sa však sťahovať nemal. "Červení diabli" mu chcú po návrate z futbalového turné po Austrálii a Ďalekom východe predložiť skutočne lukratívnu dohodu. Podľa webu periodika Evening Standard si chce klub Old Traffordu upísať 28-ročného rodáka z Madridu na štyri roky s opciou na ďalší, v hre sú aj astronomické peniaze.

De Gea by po podpise novej zmluvy mohol v ManUnited zarábať sumu vo výške 350 až 375-tisíc britských libier týždenne. Za jednu sezónu by si prišiel na viac než 19,5 milióna GBP. V prípade spečatenia dohody pôjde o nový svetový rekord - Španiel by sa totiž stal najlepšie zarábajúcim brankárom v histórii futbalu. Spomedzi súčasných gólmanov by bol k nemu najbližšie Thibaut Courtois. Belgičan v Reale Madrid za týždeň zarobí 220-tisíc GBP.

"Už veľakrát som povedal, že som nesmierne šťastný za to, že ho môžem mať v bránke. David má za sebou leto, počas ktorého s klubom vyjednával a verím, že veci sa čoskoro urovnajú. Tým som si istý,"
povedal podľa spomenutého periodika na adresu De Geu tréner "Red Devils" Ole Gunnar Solskjaer. Španiel, ktorý je súčasťou tohto klubu od roku 2011, by sa napriek podpisu lukratívnej zmluvy nestal najlepšie zarábajúcim hráčom u účastníka Premier League. Dvadsaťnásobný majster ligy najviac platí Alexisovi Sánchezovi, ktorý zarába v klube 500-tisíc libier týždenne, a teda 26 miliónov ročne.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk