ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bilancia Michaloviec týždeň pred ligou: Sedem odchodov, nula posíl
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Bilancia Michaloviec týždeň pred ligou: Sedem odchodov, nula posíl

Brankár Gerard Bieszczad, stopér Danylo Beskorovainyi, stredopoliar José David Casado Garcia a ofenzívni hráči Martin Regáli, Yuri Zakharkiv, Sadam Sulley či Mamadou Tounkara. Realizačný tím na čele s trénerom Antonom Šoltisom zatiaľ ráta iba odchody, necelý týždeň pred prvým kolom proti Žiline zatiaľ neprivítal žiadnu posilu.

Žlto-modrí si pripísali tretiu remízu k dvom prehrám v letnej príprave pred sezónou 2019/2020, poľský druholigista Nowy Sacz ich v generálke vyzliekol donaha najmä z pohľadu defenzívy. „Musíme si dať pozor na naše straty lôpt, to sme vôbec nezvládli. Hostí sme púšťali do brejkov, ktoré sme nedokázali prerušiť. Do našej šestnástky sa dostali asi osemkrát a z toho mohli dať šesť gólov. To by sa nám mohlo proti Žiline vypomstiť,“ uvedomuje si tréner Anton Šoltis. Jeho zverenci sa na vyrovnanie poriadne natrápili. „Súper bol dobre organizovaný v defenzíve a my sme sa v prvom polčase nevedeli presadiť. Volili sme veľmi zlé a komplikované riešenia, chlapci vo finálnej fáze nezobrali na seba viac zodpovednosti. Na týchto atribútoch musíme popracovať. Po prestávke to už bolo lepšie, hrali sme kolmo a priamočiaro dopredu a tlačili sme sa do zakončenia,“ dodal pre denník Korzár.

Po odchode Beskorovainyiho vytvorili stopérsku dvojicu Grič a Carillo, zlý výkon ešte podčiarklo menšie zranenie druhého menovaného. Rovnako pre zranenie oka sa už v prvom polčase porúčal z ihriska Alan Diarra, obaja však už trénujú. Striedajúci Grék Christos Kountouriotis znížil v 71. minúte a o štyri minúty neskôr vyrovnal Stanislav Danko. Mladý útočník Trusa sa dostatočne nepresadil. Tak ako počas celej letnej prípravy, okrem navrátilca z hosťovania Špiriaka ani v generálke nepribudol do kádra čo i len jeden nový hráč. Tréneri rátajú iba odchody, ktorých je zatiaľ sedem. Nerysuje sa žiadna posila? „Áno, ale všetko je zatiaľ v štádiu riešenia. Máme niečo vyhliadnuté, ale či sa nám to podarí zrealizovať, teraz neviem povedať. Budeme čakať až do konca prestupového termínu. Potrebujeme útočníka aj stopéra, ale momentálne si musíme vystačiť s tým, čo máme,“ zakončil tréner Šoltis.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk