ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Namiesto podpisu novej zmluvy z Prahy utiekol. Odišiel ako uličník, hnevá sa šéf Slavie
zdroj: TASR/AP

Namiesto podpisu novej zmluvy z Prahy utiekol. Odišiel ako uličník, hnevá sa šéf Slavie

Majstrovskej Slavii Praha sa rozpadáva káder. Po tom, čo odišiel dôležitý pilier stredu obrany Simone Deli do belgického Clube Bruggy, opúšťa tím "zošívaných" aj jeho stopérska dvojička Michael Ngadeu-Ngadjui. Prestupy Afričanov majú spoločný faktor - Belgicko. Druhý spomenutý Kamerunčan zamieri do Gentu, avšak trochu za iných okolností ako jeho kamarát z Pobrežia Slonoviny.

S odchodom Ngadeua-Ngadjuiho sa totiž nepočítalo. S českým futbalovým majstrom mal kvalitný stopér predĺžiť zmluvu, namiesto toho sa "na tajňáša" vybral do zahraničia. Oznámil to šéf slavistov Jaroslav Tvrdík v nočných hodinách na svojom oficiálnom profile na twitteri. "Simon odišiel ako legenda, Michael ako uličník. Písomne odsúhlasená zmluva s hráčom a agentom. Prílet hráča na slávnostný podpis. V noci však namiesto oznámeného prespania utiekol do Belgicka. Boli sme iba vyjednávacia páka na vyšší kontrakt. Toto nedôstojné divadlo si klub nezaslúžil," napísal nahnevaný Tvrdík na sociálnu sieť.

Ďalšie podrobnosti prestupu tohto hráča doposiaľ nie sú známe. Gent by mal však do Prahy poslať 4,5 milióna eur, čo je jeho výkupná klauzula. Informoval o tom web idnes.cz. Dvadsaťosemročný Ngadeu prišiel do Slavie v roku 2015 a získal s ňou dva majstrovské tituly. V uplynulej sezóne sa tešil so "zošívanými" aj z postupu do štvrťfinále Európskej ligy. O jeho služby sa údajne zaujímal aj anglický FC Fulham.

Slaviu Praha už okrem spomenutej dvojice hráčov opustil aj Slovák Miroslav Stoch, ktorý sa vrátil do gréckého tímu PAOK Solún.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk