ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skaličania lovili v Zlatých Moravciach
zdroj: Jozef Bedej

Skaličania lovili v Zlatých Moravciach

Do stabilizovaného kádra druholigovej Skalice pribudla počas letnej pauzy prvá posila. Zo Zlatých Moraviec prichádza defenzívny futbalista Karol Karlík.

Počas posledných troch sezón, ktoré strávil Karlík v Zlatých Moravciach, stihol za tento rodinný klub odohrať 75 ligových duelov. „V novom tíme sa cítim super! Nálada v kabíne je výborná a spoluhráči ma prijali dobre, možno až príliš dobre,“ pousmial sa Karlík, keď začal rozprávať o svojom príchode do Skalice.

Okrem ViOn-u má tento 33-ročný futbalista skúsenosti aj z materskej Nitry, Myjavy, bratislavského Slovana a v zahraničí stihol pôsobenie v Nemecku, Česku a Rumunsku. „Tréningy počas letnej prípravy prebiehali naozaj vo vysokom tempe. V Zlatých Moravciach sme trénovali kondičku častejšie bez lopty, tu nás tréner necháva oveľa viac pracovať s loptou a to mi vyhovuje,“ pochvaľuje si nitriansky rodák.

Skaličania odohrali v rámci prípravy na blížiacu sa druholigovú sezónu šesť zápasov. Zaznamenali po dve víťazstvá, remízy a aj prehry. V generálke na ligu sa rozišli s Vysočinou Jihlava bezgólovo. „Odohrali sme lepšie, ale aj horšie zápasy. Myslím si, že sme celkovo podávali dobré výkony. Tréner od nás vyžaduje aktívny a hlavne atraktívny futbal. Žiadne nakopávanie lopty. Tak by to podľa mňa aj malo vyzerať. Mali by sme byť poriadne pripravení na majstrovskú súťaž,“ vyjadril sa pre klubový web novic v zeleno-bielom drese.

Seniorský tím Záhorákov nezasiahli počas letnej prestávky výraznejšie zmeny. Okrem Karlíka by mohol dostať počas budúcej sezóny viac príležitostí v prvom tíme dorastenec Dávid Frühauf. Ďalšie príchody Skaličania zatiaľ neohlásili.

Naopak, na odchode z klubu je Goran Matić, ktorý bude obliekať dres Trebišova a hosťovanie sa skončilo Žilinčanovi Martinovi Kovaľovi. Ten by mal počas jesene pôsobiť v Zlatých Moravciach. Manažment zeleno-bielych teší najmä skutočnosť, že v mužstve bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať dvojica ťahúňov Lukáš Opiela – Roman Haša.

Šéfom realizačného tímu sa pred začiatkom letnej prípravy stal Jozef Kostelník, keď nahradil na lavičke Záhorákov Jozefa Dojčana. Tento Prešovčan neprišiel do neznámeho prostredia. V roku 2017 sa mu podarilo postúpiť so Skaličanmi do finále Slovnaft Cup-u, v predminulej sezóne pod jeho vedením neuspeli Záhoráci v baráži o Fortuna ligu so Senicou.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk