ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lokomotíva Košice začala prípravu na piatu ligu. Všetci hráči majú vlaky zadarmo
zdroj: jäzva

Lokomotíva Košice začala prípravu na piatu ligu. Všetci hráči majú vlaky zadarmo

Rok 2019 je pre tradičnú značku Lokomotíva Košice možno najťažší vo viac ako sedemdesiatročnej histórii. Na začiatku oznámil vtedajší majiteľ klubu Peter Daduľák, že viac nedokáže financovať druholigový celok. Hoci iskierku nádeje vzbudil vstup zabezpečeného investora z Ukrajiny a vydretá záchrana v 2. lige, klub nezohnal dostatok finančných prostriedkov a neprihlásil sa do ďalšieho ročníka.

Vedeniu sa podarilo zachrániť aspoň mládežnícke tímy, áčko modro-bielych však bolo nútené prihlásiť sa až o tri levely nižšie, do košicko-gemerskej piatej ligy. „Pre klub ide o nový začiatok a naša pozornosť smeruje hlavne na mládež. Budú mať k dispozícii absolútne všetko, čo im Lokomotíva môže ponúknuť. Hlavne pokračujeme, to je pozitívne,“ povzdychol si po ťažkých mesiacoch generálny manažér Vladislav Zvara. Keďže klub prechádza rozsiahlymi zmenami, ani jeho pokračovanie a ani zotrvanie ukrajinského majiteľa Juraja Dovhaniča nie sú isté. „Zatiaľ ostáva všetko tak ako bolo na konci ročníka. Ale v blízkej budúcnosti príde k zmenám. Kedy sa tak stane, to zatiaľ neviem povedať,“ dodal tajuplne.

Isté je, že klub bude pôsobiť v rovnakej súťaži ako doteraz jeho béčko. Niekoľko mladíkov tak súťaž okúsilo v minulej sezóne. Rovnako ako tréner Jozef Hajduk, ktorý okrem áčka zostáva aj pri kategórii U19, v oboch bude mať tímy prakticky identické. „Dá sa povedať, že A-mužstvo budú tvoriť v drvivej väčšine chlapci zo staršieho dorastu. Na ihrisku však môžete vidieť veľa nových hráčov z celého východoslovenského regiónu a čas ukáže, čo z toho napokon bude. Všetko ide o mladých chlapcov bez vodičských preukazov, našťastie majú ako študenti vlaky zadarmo,“ pousmial sa na tom, že na prvý zraz do Družstevnej pri Hornáde prišli všetci hráči vlakom. Ktovie, či sa bude táto výhoda využívať aj pri cestovaní na zápasy.

Lokomotíva Košice (Jozef Hajduk a hráči)
Tréner Jozef Hajduk so svojimi zverencami. (foto: jäzva)

„Všetci vedia, čo sa v našom klube stalo. Je to smutné, ale aspoň sa otvoril priestor pre mladých a perspektívnych chlapcov. V posledných rokoch sa v Lokomotíve pracovalo s mládežou veľmi dobre, ďalšie roky budú o tom, aby sme do práce dali ešte väčší dôraz. Čaká nás zaujímavá liga, kde sa môžu mladíci čo-to priučiť. Na konci minulej sezóny sme hrali napríklad proti Malej Ide, kde hráva Vladimír Janočko a ukázal na svoj vek veľkú kvalitu,“ poznamenal kormidelník, ktorý na ihrisku privítal 25 hráčov áčka a približne rovnaký počet výberu do 17 rokov. Na margo ambícií generálny riaditeľ Zvara dodal: „Keďže ide o piatu ligu, zhodnotili sme sa, že odchovanci a devätnásťroční chlapci by ju mali po doplnení dvoch či troch skúsenejších hráčoch zvládať. Poctivo potrénujeme a našim cieľom bude vyhrať čo najviac zápasov.“

Štart letnej prípravy FC Lokomotíva Košice 2019/2020 (47 obrázkov v galérii)

Odporúčame

HOKEJ.sk