ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kľúčová opora opúšťa Ružomberok. Gál-Andrezly si zvolil netradičnú futbalovú destináciu
zdroj: mfkruzomberok.sk

Kľúčová opora opúšťa Ružomberok. Gál-Andrezly si zvolil netradičnú futbalovú destináciu

MFK Ružomberok prišiel o jedného zo svojich kľúčových hráčov. Stredopoliar Peter Gál-Andrezly opúšťa tím spod Čebraťa a mieri do rumunského tímu Sepsi OSK. Jeho derniérou v oranžovom drese bude odvetný zápas prvého predkola Európskej ligy na pôde bulharského Levski Sofia (prvý zápas 0:2).

Transfer 29-ročného záložníka oznámil bronzový tím uplynulého ročníka Fortuna ligy na svojom oficiálnom webe. "Na základe dohody predstaviteľov obidvoch klubov prestupuje stredopoliar Peter Gál-Andrezly do rumunského klubu Sepsi OSK. V oranžovom drese podával dlhodobo výborné výkony na ľavom krídle a bol stabilnou súčasťou A-mužstva. Svoje pôsobenie pod Čebraťom ukončí po prvom predkole Európskej ligy s PFC Levski Sofia. Ďakujeme mu za pôsobenie v našom klube a prajeme mu veľa šťastia v ďalšej kariére, ako aj v osobnom živote," uvádza ružomberský klub.

Odchovanec košického futbalu hrával v mládežníckom veku okrem 1. FC Košice aj za Rapid Viedeň. Ako dospelý pôsobil v kluboch FC VSS Košice, Middlesbroug FC, 1. SC Znojmo FK a Podbrezovej, odkiaľ vo februári 2016 prišiel práve do Ružomberka. Jeho novým domovom bude netradičná futbalová destinácia Rumunsko. Tamojší účastník najvyššej súťaže Sepsi OSK finišoval v uplynulom ročníku Ligy 1 na šiestom mieste. V európskych pohárových súťažiach sa nepredstaví.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sepsi Sfantu Gheorghe

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk