ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Frenkie de Jong prekvapuje: Pred Barcelonou som chcel prestúpiť do iného klubu
zdroj: Instagram/FC Barcelona

Frenkie de Jong prekvapuje: Pred Barcelonou som chcel prestúpiť do iného klubu

Jeden z najtalentovanejších futbalistov súčasnosti si už v mladom veku splnil životný sen. Frenkie de Jong si v budúcej sezóne zahrá po boku Lionela Messiho v Barcelone. Už počas zimy sa zrodil prestup za 75 miliónov eur, v ktorý snáď ani nedúfal.

Progresívny holandský záložník spečatil po skvelých výkonoch v Ajaxe Amsterdam transfer na Camp Nou. Ako prezradil v najnovšom interview, bola to vždy jeho vysnená destinácia. Ešte predtým však chcel zamieriť na akúsi "medzizastávku" a nasledovať niekdajšie kroky svojho krajana. "V mojej hlave som si dlhodobo predstavoval trasu Ajax – Arsenal Londýn – FC Barcelona. Môžeme to nazvať cestou Marca Overmarsa," prezradil reprezentant "krajiny tulipánov" v rozhovore pre Voetbal International.

Poukázal na tým na cestu aktuálneho športového riaditeľa holandského majstra. De Jong však jeden krok preskočil, čo mu, samozrejme, vôbec neprekáža. "Ak bez medzizastávky prestúpite priamo do Barcelony, ste presne tam, kde chcete byť. Oveľa rýchlejšie, než ste kedy snívali," hovoril s nadšením 22-ročný Holanďan.

De Jong sa už nevie dočkať svojej prvej sezóny u "blaugranas", kde si zahrá po boku najväčších hviezd svetového futbalu. "Páči sa mi štýl, ktorým Barcelona hrá už dlhé roky. Vždy som sledoval hráčov, ktorí tam boli aj sú. Spomeniem Xaviho Hernandéza, Andrésa Iniestu, Sergia Busquetsa… A potom je tu môj idol Lionel Messi. Najlepší hráč na svete," pokračoval radostne Frenkie de Jong a na záver sa vyjadril aj ku anglickému klubu, v ktorom chcel mať spomenutú medzizastávku.

"Viacero mladých hráčov si za svoj obľúbený klub vyberie Real Madrid alebo Barcelonu. Tak som učinil aj ja, i keď za mlada bol Arsenal skvelý tím, ktorý hral krásny futbal,"
poznamenal.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk