ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Levski má väčšiu silu v názve ako v kádri. Treba veriť, hovorí Hrnčár o šanciach Ružomberka
zdroj: TASR

Levski má väčšiu silu v názve ako v kádri. Treba veriť, hovorí Hrnčár o šanciach Ružomberka

Slovenskí účastníci počas prvého týždňa v pohárovej Európe sklamali. Zo štyroch zápasov sa fanúšikovia spod Tatier netešili ani z jedného víťazstva, majster a vicemajster krajiny len remizovali, bronzový celok a držiteľ národného pohára prehrali dvojgólovým rozdielom. Keďže Slovan i DAC pri remízach inkasovali na domácej pôde, do odvety taktiež vstúpia v horšej pozícii. Spartak bude dvojgólové manko dobiehať pred vlastnými divákmi, Ružomberok sa pokúsi otočiť vývoj v Sofii.

Priamo na Štadióne pod Čebraťom bol prítomný aj bývalý tréner Ružomberka Norbert Hrnčár, ktorý sa počas stretnutia posadil za komentátorský mikrofón RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska). Výkon tímu, ktorý viedol od leta 2016 do leta 2018, ohodnotil kladne. „Prvý polčas spĺňal európske parametre. Ruža hrala zaujímavý futbal, zatiaľčo hosťujúci klub Levski sa nedostal do ničoho, okrem jednej náhodnej situácie, ktorá skončila gólom. Druhý gól to už uzavrel, dodal im sebavedomie na kopačky. Treba tiež dodať, že ani Ružomberok veľa šancí nemal, ale tých v pohárovej Európe nebude veľa proti žiadnemu súperovi,“ poznamenal v priamom prenose RTVS Norbert Hrnčár.

Dvojgólová prehra ale neodzrkadľuje dianie na ihrisku, Ružomberok bol pre 26-násobného bulharského majstra zdatným súperom, ten však skúsene využil dve chyby v defenzíve slovenského tímu. „Škoda toho. Levski nie je tak obrovský súper ako nasvedčuje jeho meno. Názov klubu je dnes oveľa váženejší ako ich aktuálna výkonnosť. Samozrejme, nechcem povedať, že je to slabý súper, ani ich akokoľvek podceňovať. Predsalen, v Európe slabé mužstvá nie sú. Prvý polčas ale ukázal, že sa zo zápasu dalo vyťažiť viac a do odvety priniesť lepší výsledok a väčšiu nádej,“ povedal 49-ročný kormidelník, ktorého tiež sklamal desiatky fanúšikov, ktorí opúšťali štadión už pár minút pred koncom. „Hráči by si zaslúžili potlesk a poďakovanie. Tento zápas je odmenou za výkony v celej minulej sezóne. Za normálnych okolností by sem súper rangu Levski Sofia neprišiel.“

Odveta na Štadióne Georgiho Asparuhova v Sofii nebude pre Ružomberok jednoduchá, na postup musí streliť tri góly a žiaden neinkasovať. Do karát však zverencom trénerského dua Haspra - Sapara môže hrať trest pre Levski. Za vyčíňanie fanúšikov sa zápas odohrá pred prázdnymi tribúnami a klub sa tak nebude môcť spoľahnúť na tradičnú podporu z tribún. „Situácia je komplikovaná, to áno. Ale nemožno vešať hlavy, treba veriť. Pôjde o odvetu bez fanúšikov, atmosféra tam bude komorná. Verím, že aj v takomto prostredí sa ten zápas dá otočiť. Hráči tam nemôžu odísť skleslí a bez ambícií, musia veriť a pobiť sa o výsledok. Treba im držať palce a veriť, že sa pokúsia o zázrak,“ zakončil na margo šancí ružomberských futbalistov Hrnčár.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk