ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Črtá sa návrat do Premier League. Našiel sa spasiteľ nechceného Higuaína?
zdroj: TASR/AP

Črtá sa návrat do Premier League. Našiel sa spasiteľ nechceného Higuaína?

Situácia okolo Gonzala Higuaína je naďalej nesmierne zamotaná. Kmeňový hráč Juventusu Turín v uplynulej sezóne hosťoval najprv v konkurenčom AC Miláno, po polroku ho však vymenil za anglický FC Chelsea, s ktorým vyhral Európsku ligu. "The Blues" ho však neodkúpili natrvalo a v súvislosti s argentínskym útočníkom sa vehementne hovorí o tom, že nový kouč "bianconeri" Maurizio Sarri s ním do novej sezóny nepočíta.

Higuaín mal podľa nedávnych informácií talianskych médií ísť na ročné hosťovanie do AS Rím, najnovšie sa však črtá iná možnosť, vďaka ktorej by mal juhoamerický futbalista aj v budúcej sezóne hrať v Premier League. Podľa Sky Sport Italia ho chce do svojich radov získať iný londýnsky klub - West Ham United.

"Kladivári" sa už počas leta snažili dostať do svojich radov viacerých útočníkov, ktorí ich však odmietli. Jedným z nich mal byť aj Maxi Gómez zo Celty Vigo. Mužstvo zo západu Londýna sa údajne snažilo spolu s ním priviesť aj jeho klubového spoluhráča a nášho reprezentanta Stanislava Lobotku za 40 miliónov eur. Keďže sa však tieto transfery nezdarili, vysoký rozpočet tímu zostal.

Ušetrené peniaze chce West Ham aj podľa informácií známeho talianskeho novinára Gianluca Di Marzia investovať práve do "Pipitu". Za služby 31-ročného zakončovateľa by tak do Turína poputovalo spomenutých 40 miliónov eur. Rovnako sa však črtá možnosť, podľa ktorej by Higuaín prišiel na London Stadium na ročné hosťovanie s opciou na trvalé odkúpenie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk