ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ján Mucha opäť v Legii, no v inej úlohe: Som pripravený
zdroj: legia.com

Ján Mucha opäť v Legii, no v inej úlohe: Som pripravený

V rokoch 2005 až 2010 bol oporou Legie Varšava, v poľskom veľkoklube sa vypracoval na jedného z najlepších hráčov, vďaka čomu okúsil i chuť anglickej Premier League. Po vyše deviatich rokoch sa Ján Mucha vracia do popredného poľského celku. Nie však ako hráč. V Legii bude odovzdávať svoje brankárske skúsenosti.

Legia cez leto posilnila svoj trénerský štáb. Na post asistenta angažovala Aleksandara Radunovića. Tridsaťdeväťročný bývalý obranca síce v Legii ako hráč nepôsobil, no v Poľsku hrával za Koronu Kielce a LKS Lodž. Naposledy pracoval v akadémii Vojvodiny Novy Sad, ktorá je považovaná za jednu z najlepších na Balkáne. 

Asistentom trénera brankárov Krzysztofa Dowhańa sa zasa stal Ján Mucha. Niekdajší miláčik fanúšikov Legie, s ktorou vyhral Poľský pohár i Superpohár. Zaujímavosťou je, že v tom čase ho trénoval práve Dowhań, s ktorým bude dnes spolupracovať. „V Legii sa za tie roky veľa zmenilo. Klub je organizovaný, postavil sa nový štadión, vybudovalo sa krásne zázemie. Je to veľký rozdiel. Je úžasné, že sa vraciam do klubu, a že budem pracovať práve s trénerom Dowhańom a trénerom Vukovićom (hlavný tréner Legie, pozn.). Moja úloha nie je ľahká, no som pripravený. Počas posledných rokov som sa neustále učil niečo nové. Keď som dostal túto ponuku, bolo nemožné ju neprijať,“ cituje klubový web slová 36-ročného rodáka z Belej nad Cirochou.

Ján Mucha bude vo svojom bývalom klube odovzdávať skúsenosti (foto: legia.com)

Mucha je v klube už od polovice júna. Spolupráca s jeho niekdajším trénerom Dowhańom funguje bez problémov. „Tréner Dowhań je hlavou, ja som jeho pomocník. Stále sa musím veľa učiť, je to iné ako stáť v bránke. Táto rola je naozaj veľmi zodpovedná, musím ťažko pracovať a chlapci musia pochopiť, že potrebujú motiváciu. Môžem povedať, že spolupráca je zatiaľ výborná. Verím, že to isté by povedal aj tréner Dowhań,“ povedal bývalý 46-násobný slovenský reprezentant.

Napriek bohatej kariére, počas ktorej si zahral okrem Legie a Evertonu aj v Arsenale Tula, Slovane Bratislava, Niecieczi či v Hamiltone Academical, si Mucha nemyslí, že je pre mladých brankárov vzorom. „Myslím si, že chlapci majú veľa svojich vlastných vzorov. Ja im chcem ukázať niečo nové a zaujímavé. Len v januári som ukončil kariéru, som stále vo výbornej fyzickej kondícii, takže nemám problém aktívne sa zúčastňovať rôznych cvičení a ukázať ich brankárom v praxi. Sme otvorení, s chlapcami sa často rozprávame. Našou úlohou je čo najlepšie ich pripraviť. Tento proces je nesmierne dôležitý, takže nesmieme nič podceniť,“ uzavrel pre legia.com Ján Mucha, ktorý aktuálne pri prvom tíme pracuje s trojicou brankárov Radoslawom Cierzniakom, Radoslawom Majeckim a Wojciechom Muzykom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Legia Warszawa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

HOKEJ.sk