ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bezzubá Ruža doplatila na hrubé chyby: V Sofii sa pobijeme o postup
zdroj: Rudolf Maškurica

Bezzubá Ruža doplatila na hrubé chyby: V Sofii sa pobijeme o postup

Domáca prehra 0:2 s Levski výrazne znížila šance Ružomberka na postup do druhého kola Európskej ligy. Úvodných 30 minút proti favoritovi pritom naznačovalo, že zverenci trénerského dua Haspra - Sapara by si mohli do odvety na bulharskej pôde pripísať oveľa priaznivejší výsledok. Skúsený súper však vyťažil z minima maximum, skóroval z prvej šance, po zmene strán pridal ďalší gól a takmer bez problémov si postrážil skóre.

„Po prvom polčase sme si hovorili, že musíme pridať. Dalo sa to zvrátiť, boli sme na lopte lepší. V prvom polčase sme Levski zatlačili. Prišiel však druhý gól a neviem, čo sa stalo. Zaskočilo nás to a zlomilo. Škoda toho,“ mrzela prehra krídelníka Petra Gala Andrezlyho: „Nemáme asi také skúsené mužstvo, aby nás to nezlomilo. Po druhom góle naša hra upadla a bolo vidno, že nás tento vývoj zaskočil.“

Peter Gal Andrezly
Peter Gal Andrezly (foto: Rudolf Maškurica)

„Inkasované góly boli lacné, prvý bol náhodný, pri druhom prešla lopta so šťastím a útočník šiel sám na bránku. Inak to bol vyrovnaný zápas,“ pokračovala opora tretieho tímu uplynulého ročníka Fortuna ligy. Napriek manku však chcú Liptáci v odvete, ktorá sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami, potrápiť slávnejšieho protivníka. „Určite tam pôjdeme s tým, že chceme zabrať a pobiť sa o postup,“ burcuje spoluhráčov 29-ročný rodák z Košíc.

Najväčšiu a prakticky jedinú stopercentnú šancu domácich mal striedajúci Filip Hašek v závere stretnutia. „Udialo sa to tak rýchlo, že až sekundu po zakončení som si uvedomil, že som to spackal. Obrovská škoda,“ vracal sa k spomínanému momentu český legionár, ktorý pod Čebrať zamieril na ročné hosťovanie z Bohemiansu 1905: „Stopér chcel odkopnúť loptu, nevydarilo sa mu to. Lopta mi šla mimo os tela, musel som zakončovať zo záklonu. Bola to naša najväčšia šanca.“

Aj Hašek si myslí, že jeho tím mohol a mal vyťažiť z prvého stretnutia viac. „Ak sa pozrieme na výsledok, zdá sa, že sme prepadli. No myslím si, že herne to nebolo z našej strany zlé stretnutie. Do inkasovaného gólu sme boli dominantní na lopte, ovládali sme stred pola. Oni nám dali gól z prvej strely, to zabolí. Potom dostali do nôh kľud, zlepšili sa, držali loptu. Ukázali, že sú skúsené mužstvo, ktoré vie, ako za takéhoto stavu hrať,“ komentoval Hašek vývoj duelu, do ktorého zasiahol v 59. minúte.

Ružomberok - Levski (Hašek, Kargas)
Filip Hašek mal najväčšiu šancu Ruže (foto: Rudolf Maškurica)

Po zmene strán chceli Liptáci zatlačiť súpera a vyrovnať, no v 51. minúte prepadli a opäť inkasovali. „Pripravovali sme sa na to, že sú silní z brejkových situácií a napriek tomu sa z brejku presadili. Mariano to urobil výborne,“ zložil poklonu súperovi ofenzívny stredopoliar či krídelník. Ani on však pred odvetou dopredu neskladá zbrane. „Budeme bojovať o postup, nič nevzdávame. Tak, ako nám oni dali dva góly, môžeme ich prekvapiť aj my,“ zakončil rozhovor s novinármi Hašek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk