ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Výsledok stretu hooligans: Polícia zadržala 107 ľudí, zranilo sa len pár bitkárov
zdroj: TASR

Výsledok stretu hooligans: Polícia zadržala 107 ľudí, zranilo sa len pár bitkárov

Polícia po stredajšej bitke zahraničných futbalových fanúšikov v Bratislave obvinila 56 osôb z výtržníctva. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že dokopy 106 nasadených policajtov spolu zadržalo a zaistilo 107 osôb. Policajný prezident Milan Lučanský zhodnotil, že policajti situáciu zvládli rýchlo a profesionálne.

Polícia ďalej uvádza, že zo zadržaných a zaistených osôb bolo 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranilo sa podľa nej 17 osôb z táborov fanúšikov.

Záchranári uviedli, že deväť mužov odviezli do nemocnice, ďalších ošetrili na mieste. Hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská potvrdila, že prijali osem cudzincov. Žiadneho z nich však po ošetrení nebolo potrebné hospitalizovať. Bitka sa strhla v stredu krátko po 21.00 h na Ventúrskej ulici.

Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu Levski Sofia v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory. DAC Dunajská Streda navyše vo štvrtok hostí najstarší poľský klub Cracovia Krakov.   

„Príslušníci Policajného zboru operatívne monitorujú pohyb futbalových fanúšikov pri takzvaných rizikových zápasoch. Napriek tomu, že včera došlo k náhodnému stretu dvoch táborov, policajti zasiahli rýchlo a situáciu zvládli profesionálne,“ zhodnotil zásah policajný prezident Milan Lučanský. „Odsudzujem takéto správanie, ktoré nemá so športom nič spoločné a som toho názoru, že nemá ani miesto v civilizovanej spoločnosti,“ reagovala ministerka vnútra Denisa Saková.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk