ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Greif skritizoval prístup spoluhráčov: Toto bol iný Slovan, nezvládli sme to
zdroj: TASR

Greif skritizoval prístup spoluhráčov: Toto bol iný Slovan, nezvládli sme to

Slovenský majster vstupoval do súboja so Sutjeskou Nikšič ako favorit. Hoci slovanisti upozorňovali na kvalitu súpera, ten na Tehelnom poli prakticky nič nepredviedol. Naopak, Slovan úvodným hvizdom odštartoval festival zahodených šancí a šťastena mu dala facku v 95. minúte. Súper z ničoho nič vyrovnal. „Zatiaľ je to len facka z jednej strany,“ zľahčoval situáciu Marin Ljubičič.

Sutjeska si nevytvorila proti bratislavskému tímu žiadny tlak. Nebezpečných útočných akcií mala asi toľko, koľko Slovan presných centrovaných lôpt. Napriek tomu, že tréner Martin Ševela upozorňoval na štandardné situácie súpera, belasí mu dopriali tri rohy a niekoľko priamych kopov zo zaujímavých pozícií. Dvakrát musel hasiť nebezpečné situácie až Dominik Greif: „Boli sme na môj vkus takí iní, odo mňa počnúc, cez ostatných chalanov. Nevychádzali nám niektoré maličkosti,“ hovorila brankárska jednotka o nervóznom vstupe tímu na pohárovú scénu. Bolo cítiť, že to v ňom vrie. Nečudo, práve on napokon v 95. minúte vyťahoval loptu zo siete, keď nechytateľne trafil loptu najlepší hráč súpera Damir Kojaševič.

„Je to frustrujúce, asi každý to na mne vidí. Celý rok čakáme na tieto chvíle... Takto sa európske zápasy nedohrávajú. Nerozumiem, prečo to nevieme dohrať jednoducho. Prečo ešte musíme vymýšľať kadejaké kolmice, hrať hore-dole? Hrala sa posledná minúta, oni nás ani nenapádali. Mohli sme si desaťkrát prihrať a bol by koniec zápasu. Rozprávali by sme sa o tom, že sme mohli vyhrať vyšším rozdielom. Teraz riešime, že pôjdeme do odvety pod tlakom,“ krútil hlavou Greif a popísal gólovú situáciu: „Prišlo k zbytočnej strate lopty, boli sme vzadu úplne otvorení. V 95. minúte sa už niektorým ťažko vracia. Hráč mal priestor, mnoho času si to nachystať a trafil to pekne. Videl som, že tá lopta pláva a keď som počul zvoniť tyč, márne som dúfal, že lopta išla von. V minulej sezóne som mužstvo chválil ako sme spoločne mentálne zvládali aj ťažšie zápasy. Teraz sme to nezvládli absolútne. Sami sme si to pokazili, sami to musíme napraviť.“

Viacerí hráči Slovana nemali svoj deň. Krídelník Moha pripomenul svojim výkonom nevydarený ligový duel proti Dunajskej Strede, v strede poľa chýbal Ljubičičovi sparingpartner. Obaja menovaní navyše spálili obrovské príležitosti. „Tie šance boli naozaj obrovské. Ja som v niektorých momentoch naozaj neveril, čo dokážeme zahodiť. Ak takéto príležitosti nevieme premeniť, tak nemáme v Európe čo hľadať. Nechcem hovoriť o šťastí, lebo to vôbec o šťastní nie je. Chce to len trochu zručnosti a pokoja,“ hovorí Greif a upozorňuje: „Netreba si myslieť, že o týždeň si vycestujeme do Čiernej Hory, jednoducho tie šance premeníme a v pohodičke postúpime. Čaká nás úplne iné prostredie, úplne iný štadión. Súperovi stačí uhrať výsledok 0:0. Bude to pre nás veľmi ťažký zápas.“

„Hlavu hore, o týždeň je nový zápas. Kto neverí, nech ani do Čiernej Hory nejde,“ prispel uvoľnenejšou reakciou po zápase Marin Ljubičič. Hráč ožil až po príchode jeho tradičného spoluhráča de Kampsa, hra Slovana išla po striedaní výrazne vyššie. „Srdce môže byť horúce, ale hlava musí byť chladná. Mali sme veľa šancí, veľa sme strieľali. Musíme ich lepšie využívať, aj ja, aj Moha, aj všetci hráči. To je futbal. Musíme sa trochu upokojiť. Novinári, fanúšikovia, celé Slovensko, všetci majú teraz od Slovana veľké očakávania. Nie je to jednoduché, pracujeme pod veľkým tlakom. V odvete musíme dokázať našu kvalitu,“ uzavrel chorvátsky stredopoliar.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sutjeska Niksic

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk