ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak túži proti Radniku zlepšiť hru, Chéu: Kto nebude bojovať, môže odísť
zdroj: TASR

Spartak túži proti Radniku zlepšiť hru, Chéu: Kto nebude bojovať, môže odísť

Úradujúci víťaz Slovenského pohára - Slovnaft Cupu z Trnavy sa v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2019/2020 predstaví v bosnianskej Banja Luka na pôde Radniku Bijeljina.

V Trnave v porovnaní s minulou sezónou vyšperkovanou postupom do skupiny EL prišlo k veľkým zmenám, noví sú majitelia, resp. realizačný tím aj hráčsky káder. Mužstvo povedie portugalský kouč Ricardo Chéu. "Máme svoju stratégiu, chceme mať jasno v hlave. Mnohí hráči sú tu krátko, no chcem vidieť, ako všetci bojujú. Očakávam stopercentný výkon bez ohľadu na to, ako dlho kto hrá. Kto nebude bojovať si môže nájsť dvere a odísť. Ja chcem v každom zápase bojovať o tri body," uviedol na klubovom webe pred súbojom s Radnikom. 

Nový kapitán "andelov" Bogdan Mitrea z Rumunska hral proti "zošívaným" prvýkrát na trnavskom Štadióne Antona Malatinského a po zápase fanúšikom sľúbil, že z Bosny privezie tím lepší výsledok: "My sme iba na začiatku, je nás tu veľa nových a potrebujeme viac času na zohranie. Už vo štvrtok však chceme ukázať inú tvár a proti Radniku v Európskej lige hrať lepšie." Prostredie u súpera dôverne pozná rodák z Bosny Emir Halilovič, ktorý sa do Spartaka vrátil po pôsobení v FK Sarajevo: "Čaká nás ťažký zápas. Súper skončil v lige piaty a tím zostal pokope, takže to bude náročné. My sa však sústredíme iba na náš výkon, myslím si, že tento duel bude iba o nás. Najlepšie bude nedostať gól a nejaký streliť." RTVS odvysiela z tohto stretnutia záznam na Dvojke od 22.30. Ak Trnava prejde cez úvodnú prekážku, v 2. predkole nastúpi proti bulharskému Lokomotivu Plovdiv.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Radnik Bijeljina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

HOKEJ.sk