ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Európska liga: V akcii 86 tímov, viacero slovenských futbalistov i rozhodcov
zdroj: facebook/UEFA Europa League

Európska liga: V akcii 86 tímov, viacero slovenských futbalistov i rozhodcov

Okrem troch zápasov slovenských klubov ponúkne štvrtok vo futbalovej Európskej lige UEFA 2019/2020 ďalších 40 prvých duelov 1. predkola. Z predkvalifikácie si v ňom vybojovalo účasť sedem mužstiev, v utorok a v stredu boli na programe prvé štyri konfrontácie. O postup do 2. predkola bojuje spolu 94 klubov.

Medzi nimi je zo známejších mien rumunský FCSB, ktorý ešte ako Steaua Bukurešť v roku 1986 vyhral Európsky pohár majstrov (EPM) aj európsky Superpohár. Prvou prekážkou FCSB je moldavský Milsami Orhei, ktorý pred rokom vypadol v 1. predkole tejto súťaže so Slovanom Bratislava. Z ďalších známejších klubov už v tejto fáze súťaže začne Hajduk Split, Legia Varšava, Malmö FF či Bröndby Kodaň.

1. zápasy 1. predkola EL 2019/2020, štvrtok 11. júla:
15.30 Pjunik Jerevan (Arm.) - FK Škupi (S.Mac.)
16.00 Ordabasy Šimkent (Kazach.) - Torpedo Kutaisi (Gruz.)
16.45 FK Ventspils (Lot.) - FK Teuta Drač (Alb.)
17.00 FC Alaškert (Arm.) - Makedonija Skopje (S.Mac.)
17.30 KF Laçi (Alb.) - Hapoel Beer-Ševa (Izr.)
17.30 Narva Trans (Est.) - Budučnost Podgorica (ČH)
17.30 AEK Larnaka (Cyp.) - FC Petrocub-Hincesti (Mold.) /rozhoduje: Michal Očenáš (SR)/
18.00 KuPS Kuopio (Fín.) - FC Vitebsk (Biel.)
18.00 Flora Tallinn (Est.) - Radnički Niš (Srb.)
18.00 FK Sabail (Azer.) - Universitate Craiova (Rum.)
18.30 FK Riteriai (Lit.) - KÍ Klaksvík (Faer.os.)
18.30 FC Balzan (Mal.) - NK Domžale (Slov.)
19.00 SK Brann Bergen (Nór.) - Shamrock Rovers (Ír.)
19.00 Malmö FF (Švéd.) - Ballymena United (S.Ír.)
19.00 Maccabi Haifa (Izr.) - NŠ Mura (Slov.)
19.00 VSC Debrecín (Maď.) - FK Kukësi (Alb.)
19.00 FC Crusaders (S.Ír.) - B36 Tórshavn (Faer.os.)
19.00 Bröndby Kodaň (Dán.) - Inter Turku (Fín.)
19.00 FK Molde (Nór.) - KR Reykjavík (Isl.)
19.00 Akademija Pandev (S.Mac.) - Zrinjski Mostar (BaH)
19.00 Šachťor Soligorsk (Biel.) - FC Hibernians (Mal.)
19.00 Speranta Nisporeni (Mold.) - Neftči Baku (Azer.)
19.00 Dinamo Tbilisi (Gruz.) - US Engordany (And.)
19.00 Kauno Žalgiris (Lit.) - Apollon Limassol (Cyp.)
19.00 FK Liepaja (Lot.) - Dinamo Minsk (Biel.)
19.30 Fola Esch (Lux.) - Čichura Sačchere (Gruz.)
20.00 Connah's Quay Nomads (Wal.) - FC Kilmarnock (Škót.)
20.00 Olimpija Ľubľana (Slov.) - Rigas FS (Lot.)
20.30 Europa FC (Gibr.) - Legia Varšava (Poľ.)
20.30 FCSB (Rum.) - Milsami Orhei (Mold.)
20.30 FK Čukarički (Srb.) - FC Banants (Arm.)
20.30 FK Zeta (ČH) - MOL Fehérvár (Maď.)
20.45 Saint Patrick's (Ír.) - IFK Norrköping (Švéd.)
20.45 FC Aberdeen (Škót.) - RoPS Rovaniemi (Fín.)
20.45 Cork City (Ír.) - Progres Niederkorn (Lux.)
20.45 FA Cliftonville (S.Ír.) - FK Haugesund (Nór.)
21.00 Honvéd Budapešť (Maď.) - Žalgiris Viľnius (Lit.) /rozhoduje: Boris Marhefka (SR)/
21.00 Široki Brijeg (BaH) - Kairat Almaty (Kazach.)
22.00 Breidablik (Isl.) - FC Vaduz (Licht.)
22.00 Stjarnan (Isl.) - Levadia Tallinn (Est.)

kalendár Európskej ligy 2019/2020:

27. júna: 1. zápasy predkvalifikácie
4. júla: odvety predkvalifikácie
11. júla: 1. zápasy 1. predkola
18. júla: odvety 1. predkola
22. júla: žreb 3. predkola
25. júla: 1. zápasy 2. predkola
1. augusta: odvety 2. predkola
5. augusta: žreb play off
8. augusta: 1. zápasy 3. predkola
15. augusta: odvety 3. predkola
22. augusta: 1. zápasy play off
29. augusta: odvety play off
30. augusta: žreb skupinovej fázy (Monaco)
19. septembra: 1. kolo skupinovej fázy
3. októbra: 2. kolo skupinovej fázy
24. októbra: 3. kolo skupinovej fázy
7. novembra: 4. kolo skupinovej fázy
28. novembra: 5. kolo skupinovej fázy
12. decembra: 6. kolo skupinovej fázy
16. decembra: žreb 16-finále
20. februára 2020: 1. zápasy 16-finále
27. februára: odvety 16-finále
28. februára: žreb osemfinále
12. marca: 1. zápasy osemfinále
19. marca: odvety osemfinále
20. marca: žreb štvrťfinále, semifinále a finále
9. apríla: 1. zápasy štvrťfinále
16. apríla: odvety štvrťfinále
30. apríla: 1. zápasy semifinále
7. mája: odvety semifinále
27. mája: finále (Štadión Energa, Gdaňsk)

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk