ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trebišov už nechce hrať o záchranu, využil košický výpredaj
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Trebišov už nechce hrať o záchranu, využil košický výpredaj

Ani vydarená jarná časť im nestačila na to, aby sa z poslednej priečky predrali mimo zóny zostupu. Futbalisti Slavoja Trebišov ukončili minulú sezónu na trinástej priečke a spolu s Interom Bratislava, Tatranom Prešov a Odevou Lipany zostúpili do III. ligy Východ.

Žlto-modrým ešte svietila iskrička nádeje, keďže počas krátkej letnej prestávky bola neistá budúcnosť až trojice druholigových klubov. V prípade, že by sa niektorý z nich neprihlásil do nového ročníka, miestenka by pripadla práve Trebišovu. Možnosti sa ale postupne míňali, keďže Šamorín sa stal farmou Dunajskej Stredy a Bardejov našiel nového partnera. Napokon to ale Slavoju predsa len vyšlo.

Iba pár hodín pred tým, ako museli kluby oficiálne podať prihlášku do II. ligy 2019/2020, vedenie FC Lokomotíva Košice oznámilo, že súťaž hrať nebude. Košičania stratili zahraničného investora a za krátky čas nového nenašli. Tradičný klub sa prihlásil len do piatej ligy. A Trebišovu sa uvoľnila cesta do tej druhej. Bez váhania to využil.

A nielen to, vedenie Slavoja nevyužilo len možnosť zotrvať v druhej lige, ale i fakt, že Lokomotíva klesla o tri súťaže nižšie. Z košického celku „prestúpil“ do Trebišova mladý 30-ročný tréner Ľuboš Benkovský, ktorý vytvoril tandem s Vladimírom Rusnákom. Bolo iba otázkou času, kedy si rodák z Trnavy k sebe stiahne i svojich bývalých zverencov.

Výraznou posilou do defenzívy je i Ľubomír Korijkov, bývalý hráč Lokomotívy, naposledy pôsobiaci v Bardejove (foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov)

Káder Zemplínčanov sa pomaly ale isto formuje a už dnes je isté, že v ňom bude množstvo bývalých opôr Lokomotívy. Už na jar v klube pôsobila dvojica stredopoliarov Patrik Zajac a Guilherme Barbosa Dos Santos Silva. V lete k nim pribudla ďalšia štvorica futbalistov, pričom traja z nich patrili v Loky medzi kľúčových hráčov. Defenzívu vystužili stopér Róbert Cicman a univerzál Tomáš Ilinjo. Na hrot útoku zasa prišiel gólový Róbert Jano. Výraznou posilou do zadných radov môže byť i Ladislav Hirjak, ktorý ale ostatný rok vynechal kvôli zraneniu. 

Aby toho nebolo málo, Trebišov ulovil i stopéra Ľubomíra Korijkova, taktiež bývalého hráča Lokomotívy, na jar pôsobiaceho v Bardejove. Z Dunajskej Stredy bude v Slavoji hosťovať 21-ročný útočník Kevin Zsigmond. Klub má na lane i brankára Martina Leška zo Žiliny a 21-ročného srbského zakončovateľa Stefana Višića, naposledy pôsobiaceho v FK Pohronie. Na skúške je ešte aj dvojica Patrik Chovan a brazílsky legionár Bezzera.

Všetko nasvedčuje tomu, že Slavoj Trebišov už nehodlá hrať v II. lige o záchranu. Kvality novozloženého tímu preverí v prvom kole sezóny 2019/2020 v nedeľu 21. júla FC Petržalka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk