ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na jar zachraňoval Senicu. Venezuelčan Ramírez novou posilou Dunajskej Stredy
zdroj: fcdac.sk

Na jar zachraňoval Senicu. Venezuelčan Ramírez novou posilou Dunajskej Stredy

Posilu do ofenzívy hlási pred štartom novej sezóny 2019/2020 vicemajster Fortuna ligy FC DAC 1904. Do klubu zo Žitného ostrova prišiel 20-ročný venezuelský útočník Eric Ramírez z Karvinej. Slovenským fanúšikom je dobre známy, keďže na jar pôsobil v FK Senica. So žlto-modrými podpísal zmluvu do leta 2023.

Dobre stavaný hrotový útočník (189 centimetrov) je odchovancom venezuelského klubu Zamora F.C. V roku 2017 prestúpil do Českej republiky, v drese Karvinej odohral 33 zápasov, strelil tri góly. Uplynulú jar strávil na hosťovaní v Senici, ktorej výrazne dopomohol k udržaniu sa medzi elitou. V 15 súťažných zápasoch strelil 9 gólov, z toho 5 vo Fortuna lige a 4 v Slovnaft Cup-e.

„Zavŕšili sme tak približne štvormesačný proces, počas ktorého sme sa snažili Erica presvedčiť, aby prijal našu ponuku. Bol to dlhý boj, ale náš projekt, infraštruktúra a fanúšikovia boli tými rozhodujúcim dôvodmi, kvôli ktorým sa rozhodol prestúpiť do nášho klubu. Aj on sa teší, že môže pôsobiť v mužstve s ofenzívnym herným štýlom, ktorý by mal napomôcť aj v jeho ďalšom napredovaní,“ povedal po podpise kontraktu s Ramírezom športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele. Čerstvá akvizícia Dunajskej Stredy bude na drese nosiť číslo 9.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk