ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lindelöf z Manchestru United v hľadáčiku veľkého európskeho klubu
zdroj: TASR/AP

Lindelöf z Manchestru United v hľadáčiku veľkého európskeho klubu

Barcelona už toto leto angažovala holandského stredopoliara Frenkieho de Jonga a nahlas sa hovorí aj o príchode minimálne jedného z dvojice Griezmann - Neymar. „Blaugranas“ ale nezabúdajú ani na defenzívu. V snahe vystužiť obranné rady zamerali svoju pozornosť na hráča Manchestru United.

Švédsky stopér Victor Lindelöf sa podľa slov jeho agenta ocitol v hľadáčiku popredného európskeho klubu. Už v minulosti sa o neho zaujímala Barcelona, a keďže tej s najväčšou pravdepodobnosťou nevyjde angažovanie Matthijsa de Ligta z Ajaxu, ktorý má namierené do Juventusu, obracia svoju pozornosť na 24-ročného rodáka z Västeråsu. 

„Lindelöf sa ocitol v hľadáčiku skvelého európskeho klubu, no o jeho prípadnom odchode bude rozhodovať Manchester United,“ vyhlásil Hasan Cetinkaya pre Mundo Deportivo. Štyridsaťdvaročný agent zastupuje aj Frenkieho de Jonga, takže s predstaviteľmi Barcelony má čerstvú skúsenosť a blízky vzťah.

zdroj: Twitter

Faktom je, že Lindelöf sa zapojil do letnej prípravy „červených diablov“ a o prestupe neuvažuje. Aspoň nie nahlas. „Dlho sme sa nevideli, tešíme sa na prípravu a ešte viac na novú sezónu. Je vždy milé stretnúť sa po dlhšom čase. Ani jeden z nás sa už nevie dočkať, kedy odštartuje nový ročník. Budeme tvrdo pracovať, aby sme boli pripravení,“ povedal pre klubovú televíziu MUTV 29-násobný švédsky reprezentant, ktorý v minulej sezóne odohral za Manchester United 40 zápasov vo všetkých súťažiach. 

Profesionálnu kariéru odštartoval švédsky stopér v rodnom meste, no ešte v tínedžerskom veku zamieril do portugalskej Benficy, kde sa postupne z rezervného tímu prepracoval až do „áčka“. Po piatich rokoch na Pyrenejskom polostrove prestúpil v lete 2017 za 35 miliónov eur (plus 10 miliónov v bonusoch) do Manchestru United.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk