ProFutbal.sk ProFutbal.sk

De Ligt sa dohodol s Juventusom, Ajax ale žiada viac
zdroj: TASR/AP

De Ligt sa dohodol s Juventusom, Ajax ale žiada viac

Hoci sa hráč s klubom dohodol, prestup ešte ani zďaleka nie je spečatený. Holandský stopér Matthijs de Ligt má namierené do Juventusu, turínsky gigant však nedokáže splniť požiadavky jeho súčasného zamestnávateľa Ajaxu Amsterdam. Od dohody delí kluby ešte desať miliónov eur.

Predstavitelia Juventusu sú presvedčení, že de Ligt sa už tento týždeň stane ich hráčom. Šampión Serie A sa s mladákom dohodol na päťročnom kontrakte, ktorý mu vynesie 12 miliónov eur za jednu sezónu, z toho 8 miliónov v plate a 4 milióny v bonusoch. De Ligtov agent v nedeľu potvrdil, že jeho klient si už tľapol s vedením „starej dámy“. „Klub a Matthijs sa na všetkom dohodli. Teraz je na Ajaxe, aby sa so situáciou vysporiadal,“ okomentoval agent Mino Raiola.

Juventus ponúka Ajaxu 65 miliónov eur, z toho 55 priamo a ďalších 10 v bonusoch. Holandský veľkoklub si však svoj klenot cení ešte viac, a preto žiada ďalších 10 miliónov eur. Napriek tomu, že nový kormidelník Juventusu Maurizio Sarri už s hráčom telefonoval a rozprával sa s ním o budúcnosti, vekom stále ešte len tínedžer sa v pondelok zapojil do prípravy Ajaxu. Situáciu pozorne monitorujú aj ďalší giganti PSG, Manchester United a Barcelona, ktorí čakajú na to, ako sa napokon skončia rokovania medzi Juventusom a Ajaxom. 

De Ligt bol v minulej sezóne, v ktorej Ajax dokráčal až do semifinále Ligy majstrov, napriek mladému veku kľúčovým hráčom mužstva. Vo všetkých súťažiach odohral úctyhodných 55 zápasov a ako stopér strelil 7 gólov. Ak sa transfer uskutoční, sedemnásťnásobný reprezentant „oranjes“ bude už šiestou letnou posilou Juventusu. „Bianconeri“ v ostatných dňoch získali Adriena Rabiota, Aarona Ramseyho, Gianluigiho Buffona, Lucu Pellegriniho a Meriha Demirala. Naopak, Ajax stratí po Frenkiem de Jongovi, ktorý za 75 miliónov eur odišiel do Barcelony, druhého hviezdneho mladíka.

zdroj: goal.com

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk