ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan chystá film i kuchársku knihu. Skupinová fáza nie je cieľom pre túto sezónu
zdroj: TASR

Slovan chystá film i kuchársku knihu. Skupinová fáza nie je cieľom pre túto sezónu

Úradujúci slovenský šampión ŠK Slovan Bratislava začal letnú prípravu ako prvý na Slovensku a ako prvý oznámil aj jej koniec na tlačovej konferencii, kde predostrel verejnosti svoje ciele do najbližšieho súčasného ročníka. Súťažná sezóna sa pre belasých začne už v stredu 10. júla zápasom prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov.

Slovanisti absolvovali úspešnú letnú prípravu. Počas uplynulého mesiaca odohrali šesť zápasov, zaznamenali päť víťazstiev a jednu remízu, získali tiež Pohár Ferdinanda Daučíka proti Slavii Praha. Najlepším strelcom bol štvorgólový Brazílčan Rafael Ratao, ktorý väčšinu uplynulej sezóne pauzoval pre zranenie. „Musím vysloviť veľkú spokojnosť s prípravou, ktorá vyvrcholila veľkým zápasom proti Slavii Praha. Odviedli sme maximum, plán sme splnili, veľké zranenia sa nám vyhýbali a môžem s čistým svedomím povedať, že sme pripravení na nové výzvy v Lige majstrov či domácej súťaži či pohári,“ povedal tréner Martin Ševela.

Do kádra pribudol počas letného prestupového obdobia stopér Myenty Abena, ktorý uplynulú jar strávil v Spartaku Trnava a krídelník Erik Daniel, ktorý prestúpil z Ružomberka. Z hosťovania sa vrátili obranca Vernon de Marco (Lech Poznaň, Poľsko) a odchovanec Samuel Kozlovský (FC Petržalka). Vedenie napriek množstvu ponúk udržalo káder pokope vrátane brankára Greifa či ofenzívnej hviezdy Šporara. S oboma menovanými klub podpísal nové štvorročné kontrakty. Klub aktuálne pracuje s najväčším rozpočtom v histórii. „Káder je kompletný a uzavretý, nepredpokladáme v najbližších mesiacoch žiadne zmeny ani smerom dnu, ani smerom von. Všetky posty máme minimálne zdvojené, každý hráč má výbornú konkurenciu. Dostali sme enormné množstvo ponúk na viacerých našich hráčov a stále pretrvávajú. Ak by Andraž Šporar prestúpil, ponúkané sumy by prekonali najdrahší prestup v slovenskej lige (rekord je na úrovni 5,5 milióna eur – pozn. red.). Pre mňa je to momentálne nepredajný hráč, neviem si predstaviť cenu, ktorá by nás donútila premýšľať nad jeho prestupom,“ doplnil generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší.

Slovan ženy
Slovan žal úspechy aj mimo A-tímu. Béčko postúpilo do celoslovenskej druhej ligy, v kategóriách U15 a U19 získal titul, takisto aj ženy a žiačky. Na Tehelnom poli a Pasienkoch sa v auguste tiež uskutoční Liga majstrov žien, držitelia permanentiek budú mať v benefit v podobe voľného vstupu. (foto: skslovan.com)

Sezónu 2019/2020 začne Slovan v stredu 10. júla o 20.15 hod. proti čiernohorskému majstrovi FK Sutjeska Nikšić v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov v priamom prenose na druhom televíznom kanáli RTVS (Dvojka). „V minulej sezóne sme sa dostali do tretieho predkola Európskej ligy, bol by som teda rád, keby sme opäť spravili krôčik vyššie a postupnými krokmi sa dostali tam, kam sa chceme dostať. Dlhodobým cieľom je pravidelne hrávať pohárovú súťaž. Ak sa rozprávame o tejto sezóne, pri pohľade na náš nízky koeficient by bol primárny cieľ dostať sa do skupinovej fázy v pohárovej Európe príliš ambiciózny a nebolo by to adekvátne. Ostáva to však našim snom,“ poznamenal generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík mladší.

Fortunaligový ročník odštartuje Slovan v sobotu 20. júla o 20.00 hod. na novom štadióne nováčika FK Pohronie pred kamerami stanice Orange Sport. „Boli najlepší a skončili na prvom mieste v druhej lige, čiže sa zaslúžene dostali do Fortuna ligy. Aj keď moje myšlienky teraz smerujú najmä k Lige majstrov, tak sa musíme pozerať aj dopredu. Štart do súťaže bude pre nás dôležitý, ak ho zachytíme, bude to pre nás jednoduchšie. Určite nás tam čaká oslava futbalu, príde veľký Slovan. Máme dosť široký káder, aby sme mohli hráčov rotovať medzi slovenskou súťažou, pohárom a Ligou majstrov a vyťažiť ich rovnomerne. Logicky, každý bude chcieť hrať najmä v Lige majstrov, moja úloha teda bude aj manažérska, aby som ich pripravil na to, že hoci teraz budú hrať ligu a nie Európu, o tri dni sa to môže zmeniť,“ povedal tréner Martin Ševela.

Belasí zároveň finišujú s viacerými projektami, ktorého súčasťou má byť jednoduché kúpenie lístka cez mobil, otvorenie Siene slávy či nového fanshopu na Tehelnom poli. Od augusta 2018 sa tiež pripravuje 45-minútový filmový dokument o histórii ŠK Slovan Bratislava, premiéra je naplánovaná na jeseň 2019. V rovnakom termíne má vyjsť aj 600-stranová publikácia Kniha 100 rokov Slovana, kde sa fanúšikovia môžu tešiť na pútavý príbeh klubu a na množstvo dosiaľ nepublikovaných fotografií či rozsiahle štatistiky. Okrem nej vydá Slovan v priebehu ročníka ešte ďalšie štyri knihy. „Perličkou bude multikultúrna kuchárska kniha s obľúbenými receptami našich futbalistov, či už budú srbské, slovinské alebo slovenské,“ dodal marketingový riaditeľ Tomáš Straka.

Tehelné pole odštartuje svoju prvú sezónu od znovuotvorenia a zažije po takmer desiatich rokoch európske pohárové súťaže. Pred pár dňami spustil klub predaj permanentiek s množstvom výhod. Okolo štadióna však stále prebieha stavebný ruch. „Stále sa snažíme odstrániť nedostatky na novom štadióne, zbierame aj podnety priamo od fanúšikov. Pracujeme na tom, aby sme im vytvorili čo najväčší komfort, aby sme boli schopní prilákať na tribúny celé rodiny s deťmi a vytvorili kultúrne prostredie, z ktorého budeme mať všetci radosť,“ poznamenal Kmotrík„Niektorí by si mohli povedať, že je to klišé, ale to nie je pravda. Naozaj sa vám hrá úplne inak, keď cítite podporu fanúšikov. Ľudia na tribúnach dodávajú hráčom motiváciu a extra silu aj v náročných situáciách. Radi by sme vytvorili z Tehelného poľa nedobytnú pevnosť, kam budú súperi neradi chodiť, a my sa tam budeme tešiť,“ dodal tréner Ševela.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk