ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senica ulovila chorvátskeho stredopoliara z NK Celje
zdroj: fksenica.eu

Senica ulovila chorvátskeho stredopoliara z NK Celje

Zaujímavú posilu priviedla Senica len dva týždne pred štartom novej fortunaligovej sezóny. Do klubu zo Záhoria prišiel defenzívny stredopoliar, schopný nastupovať i na poste krajného beka, Lovro Cvek.

Dvadsaťštyriročný rodák z Varaždinu je odchovancom tamojšieho klubu NK Varaždin, v ktorom odštartoval profesionálnu kariéru. V roku 2014 odišiel do Slovinska, kde postupne pôsobil v kluboch DNŠ Zavrč, NK Aluminij a NK Celje. Chorvátsko reprezentoval na mládežníckej úrovni, jeden štart si pripísal aj v národnom tíme do 21 rokov.

V ostatnej sezóne odohral za Celje 36 zápasov a bol neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Aj jeho zásluhou sa mužstvo umiestnilo na piatej priečke v najvyššej slovinskej súťaži, pričom len o tri body zaostalo za štvrtým miestom, zaručujúcim účasť v predkole Európskej ligy. 

Po dvojici Denis Baumgartner a Joss Didiba je Cvek už treťou posilou do záložnej formácie Senice. Okrem tohto tria Záhorákov v lete posilnil aj stopér Tomáš Košút. V pondelok klub informoval, že novým trénerom mužstva bude Michal Ščasný.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk