Hertha odštartovala prípravu víťazne, Duda sa blysol gólom
zdroj: TASR

Futbalisti Herthy Berlín uspeli v úvodnom prípravnom zápase na sezónu 2019/2020, keď si pod taktovkou nového trénera Ante Čovića v Neuruppine hravo poradili s Eintrachtom Braunschweig 4:1. Do siete treťoligistu sa trafil aj slovenský stredopoliar Ondrej Duda, ktorý v dvadsiatej štvrtej minúte zabezpečil "Blau-Weißen" už trojgólové vedenie. V dueli hranom netradične na tri tretiny vybehol na ihrisko aj obranca Peter Pekarík. Ten si zahral len jednu tretinu, Duda absolvoval dve.

Hertha Berlín - Eintracht Braunschweig 4:1
Góly: 12. Čović, 18. Friede, 24. DUDA, 99. Esswein - 32. Becker. Diváci: 2742
hralo sa 3x35 minút

Hertha: 1. tretina: Jarstein - Klünter, Baak, Torunarigha - Leckie, Čović, Friede, Dilrosun - Duda - Ibišević, Selke
2. tretina: Smarsch - Baak, Friede, Torunarigha - Pekarík, Grujić, Albrecht, Jastrzembski - Čović, Duda - Kiprit.
3. tretina: Klatte - Esswein Stark, Rekik, Plattenhardt - Grujić, Skjelbred, Darida - Dárdai, Köpke, Kalou

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”