ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Souček vyzdvihol výkon Trnavy a tvrdí: Mohli by sme častejšie hrať na Slovensku
zdroj: slavia.cz

Souček vyzdvihol výkon Trnavy a tvrdí: Mohli by sme častejšie hrať na Slovensku

Pri pohľade na výkony Tomáša Součeka sa naskytá otázka, či by namiesto defenzívneho záložníka nemal hrať skôr na útočnej pozícii. Na slovenských trávnikoch sa šikovnému Čechovi darí a dokázal to aj v sobotňajšom dueli o zisk Superpohára proti Spartaku Trnava. V ňom Slavia Praha jasne herne dominovala a pri výhre 3:0 sa práve 24-ročný stredopoliar zaskvel dvomi gólmi. Nadviazal tak na rovnaký počet presných zápasov z nedávneho zápasu proti Slovanu Bratislava, v ktorom "zošívaní" prehrali 2:3.

"Mohlo by sa hrať ešte zopár zápasov na Slovensku," povedal so smiechom Souček prítomným novinárom po úspešnom superpohárovom dueli. Najväčšia hviezda a kapitán Pražanov sa v uplynulej sezóne tešil zo zisku domáceho double, aj účasti vo štvrťfinále Európskej ligy. Je šťastný, že tím zo Sinobo Stadium pokračuje v skvelej fazóne a v príprave získalo trofej práve proti držiteľovi Slovnaft Cupu. "Je fajn uzavrieť sezónu ďalšou trofejou a vyhrať už prakticky v generálke pred novým ročníkom. Sme radi za nový pohár," skonštatoval vysoký rodák z Havlíčkovho Brodu.

Hoci rezultát zápasu proti Spartaku hovoril jasnou rečou v prospech Slavie, dokázal Souček vyzdvihnúť aj výkon červeno-čiernych. "Zo začiatku sme mali ťažké nohy a trvalo nám, kým sme sa dostali do hry. Trnava mala nebezpečné napádanie, nechcela nás nechať hrať. Na ihrisku im veľa vecí vychádzalo, mali aj šancu, keď v prvom polčase išli na bránku dvaja proti jednému. Ak by to premenili,zápas by bol úplne iný. My sme však dali góly a následne sme dominovali," myslí si Souček, ktorý porovnal superpohárovú konfrontáciu s predošlým nevydareným meraním síl na Tehelnom poli. "Hrali sme v inej fáze prípravy a už proti Slovanu sme mali ťažšie nohy. Pre divákov to bol však vynikajúci zápas, kde sme pohoreli v produktivite. Inak sme mohli zvíťaziť aj tam. Proti Trnave to bolo viac o napádaní a vyhrali sme zaslúžene."

Český reprezentant sa okrem iného zaskvel aj krásnou penaltou v 40. minúte. Ochrancu troch žrdí "malého Ríma" Dobrivoja Rusova prekonal panenkovským spôsobom, nazývaným v Česku aj "vršovický dloubák". Na takýto trik si veril. "Je to veľké riziko, nemôže byť nič horšie, ako keď brankár takúto penaltu zalepí. Avšak, akonáhle to vyjde, tímu stúpne sebavedomie. Veril som si a tento variant, našťastie, vyšiel. Nehneval by som sa, ak by som takto dokázal pomôcť tímu aj častejšie," usmieval sa Souček, ktorý mal blízko aj k hetriku, čo sa mu však nepodarilo. "Bolo by to krásne vyvrcholenie zápasu, ale aj tak sme vyhrali 3:0 a som rád, že to vyšlo takto."

Dva zápasy Tomáša Součeka na slovenských trávnikoch = štyri góly. (foto: slavia.cz)
Dva zápasy Tomáša Součeka na slovenských trávnikoch = štyri góly. (foto: slavia.cz)

Skvelý záložník i gólostrelec sa vyjadril v priestoroch Štadióna Antona Malatisnkého aj k neprítomnosti Miroslava Stocha, ktorý prestúpil do gréckeho PAOK Solún a myslí si, že Slavii to pôjde aj bez jeho prítomnosti. "Jeho úloh sa kopia ďalší hráči a v Trnave nám to išlo dobre aj bez neho. Verím, že to pôjde takto aj naďalej. Miňovi prajem iba to najlepšie v kariére a verím, že on nám tiež. Ukázal veľa kvality, budeme naňho spomínať v dobrom," odkázal Slovákovi Souček, ktorý sa teší na novú sezónu a dúfa, že nebude strieľať spomedzi Pražanov góly ako jediný. "Je pravda, že v poslednej dobe som ich dával najmä ja, aj to je iba nadstavba, nie priamo moja práca. Verím, že celý tím sa rozstrieľa a ja budem rád, ak mi to občas spadne na hlavu či nohu," zakončil Tomáš Souček.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk