ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dve muchy jednou ranou. Peter Petráš novým trénerom a športovým riaditeľom Prešova
zdroj: archívna fotka z júla 2011

Dve muchy jednou ranou. Peter Petráš novým trénerom a športovým riaditeľom Prešova

Po dlhom období ticha a nejasnej budúcnosti futbalového Tatrana Prešov prišla z tábora najstaršieho slovenského klubu dôležitá informácia. Šarišania už poznajú meno nového trénera a športového riaditeľa. Dve dôležité funkcie bude zastávať jeden človek.

Zeleno-bielych, ktorí v uplynulom ročníku vypadli do III. ligy Východ, z lavičky povedie niekdajší reprezentant a bývalý hráč Tatrana Peter Petráš. Štyridsaťročný rodák z Vinohradov nad Váhom už v sobotu dopoludnia absolvoval aj prvý tréning s mužstvom. Jeho asistentom bude Jozef Kováč. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Petráš neprišiel do úplne neznámeho prostredia, keďže v Prešove ako hráč pôsobil štyri roky. Bol pri tom, keď Tatran nezvládol boj o záchranu medzi elitou a po prehre s Trnavou v záverečnom kole vypadol do druhej ligy. Niekdajší deväťnásobný slovenský reprezentant okrem toho hrával na Slovensku aj v Interi Bratislava, Seredi, Nitre či v Petržalke, s ktorou sa prebojoval až do skupinovej fázy Ligy majstrov. V zahraničí si vyskúšal angažmány v Saturne Ramenskoje či v Levski Sofia. 

Ako tréner ešte Petráš nemá veľké skúsenosti. Funkciu hrajúceho asistenta si vyskúšal v bratislavskom Interi, pôsobil tiež pri mužstve FC Jelka, s ktorým sa mu v nedávno skončenej sezóne podarilo postúpiť do piatej ligy. Jeho asistent Jozef Kováč v minulosti viedol Galantu či Sláviu Trnava, okrem toho sa venuje aj individuálnej práprave hráčov. Jeho tréningy si v minulosti vyskúšali napríklad Róbert Vittek alebo Filip Hološko. Úvodný zápas vo funkcii trénera Tatrana Prešov čaká na Petráša s Kováčom 27. júla 2019, žreb ročníka 2019/2020 v III. lige Východ bude známy už v najbližších dňoch.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk