ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šatka objasnil dôvod prestupu do Poľska. Pred odchodom z DAC má ešte jedno želanie
zdroj: Jozef Bedej

Šatka objasnil dôvod prestupu do Poľska. Pred odchodom z DAC má ešte jedno želanie

Ľubomír Šatka sa už čoskoro definitívne rozlúči s pôsobením u slovenského ligového vicemajstra z Dunajskej Stredy. V nasledujúcej sezóne zamieri pár kilometrov severne a bude si obliekať dres sedemnásobného poľského majstra Lech Poznaň. Ešte predtým si však zahrá v pohárovej Európe v žlto-modrom drese FC DAC, a to proti inému tímu z Ekstraklasy - Cracovii Krakov. Prvé predkolo bojov o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy tak bude mať pre slovenského futbalového reprezentanta špeciálny náboj - rozlúčkový.

"Z Dunajskej Stredy sa mi bude odchádzať veľmi ťažko, ale už som cítil, že by som potreboval zmenu, novú víziu. Zažil som v DAC krásnych dva a pol roka. Ostatné dve sezóny boli skutočne nádherné, darilo sa nám, vyhrávali sme, skončili sme na popredných priečkach v lige, ale potreboval som sa už posunúť ďalej," vyznal sa úprimne 23-ročný stopér pre oficiálny web SFZ. Šatka sa však pred odchodom do zahraničia, kde sa Lechu upísal až na štyri roky, posnaží pred spomenutým dvojzápasom o maximum. Jasne pomenoval, čo ešte chce dosiahnuť pred svojím odchodom.

"Nad nejakou oficiálnou rozlúčkou ani nerozmýšľam, hoci viem, že to budú moje posledné dva zápasy v drese DAC a ten prvý bude mojím posledným domácim. Budem sa snažiť si najmä ten pred našimi fanúšikmi čo najviac užiť. Možno to bude pre mňa aj trocha emotívne, ale prvoradým cieľom pre mňa i pre celé mužstvo bude sa čo najlepšie na tento dvojzápas pripraviť, aby sme postúpili do ďalšieho kola a to by pre mňa bola tá najkrajšia rozlúčka," dodal.

Slovenského reprezentanta Ľubomíra Šatku čaká nová životná kapifola. (foto: sfz)
Slovenského reprezentanta Ľubomíra Šatku čaká nová životná kapifola. (foto: sfz)

Rodák z Ilavy sa po odvetnom zápase, ktorý sa uskutoční v druhom najväčšom meste Poľska, presunie okamžite do neďalekej Poznane a od 19. júla začne oficiálne zarezávať s týmto klubom. To, že prestúpi práve k nášmu severnému susedovi, vedel už dlhší čas. "Hneď po skončení sezóny mi agent spomínal viaceré možnosti, viaceré kluby, ale Lech bol z nich najkonkrétnejší. Rokovania s Dunajskou Stredou začal rýchlo, bol v nich najpriamejší a hneď chcel vyplatiť moju výkupnú klauzulu, takže už to bolo len na mne a mojom rozhodnutí," hovoril Šatka a zároveň podotkol, že berie tento transfer ako významný míľnik.

"Som veľmi spokojný, že som sa mohol stať súčasťou takého veľkého klubu, akým je Lech. Beriem tento prestup ako krok vpred vo svojej kariére. Je to jeden z najväčších klubov v Poľsku a každú sezónu, okrem tejto poslednej, hral  o tie najvyššie priečky a má výborné zázemie, krásny štadión a fantastických fanúšikov, ktorých pozná celá Európa a ktorí vedia vytvoriť svojmu tímu skvelú atmosféru. Proti Lechu som už hral, v zime na sústredení v Turecku, a už vtedy sa hovorilo, že som v jeho hľadáčiku. Preto viem, že ma sledoval dosť dlho a som rád, že sa to dotiahlo do úspešného konca a ja som sa stal jeho hráčom," povedal Šatka a dodal, že o prestupe sa bavil aj s inými Slovákmi, ktorí pôsobia v tejto súťaži.

V Poznani sa Šatka teší aj na skvelých fanúšikov. (foto: instagram)
V Poznani sa Šatka teší aj na skvelých fanúšikov. (foto: instagram)

"Viem, že je to fyzicky náročná súťaž s množstvom výborných štadiónov, ktorá je podľa nich o niečo kvalitnejšia ako naša slovenská. V Poľsku chodí na futbal veľa fanúšikov, ktorí vytvárajú vynikajúcu atmosféru a na to sa veľmi teším," pokračoval s nadšením šesťnásobný reprezentant SR, ktorý si v mladom veku vyskúšal aj pôsobenie v anglickom Newcastli United, hoci chuť Premier League nikdy neokúsil.

Pri presune do Poľska má jasné ciele. "V prvom rade by som sa chcel prebojovať do základnej zostavy. Od začiatku budem totiž troška v nevýhode, keďže všetci chalani absolvovali prípravu od začiatku a tréner už mal možnosť ich spoznať. Hneď ako prídem, budem sa snažiť ukázať, čo je vo mne a verím, že dostanem šancu to predviesť. Ďalším mojím cieľom je, aby som mužstvu pomohol k návratu na priečky, ktoré znamenajú možnosť hrať pohárovú Európu, teda tam, kam Lech patrí. Dúfam, že sa nám to podarí a budeme dosahovať najmä dobré výsledky," uzavrel pre SFZ Ľubomír Šatka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk