ProFutbal.sk ProFutbal.sk

O miesto v Žiline zabojuje ruský tínedžer
zdroj: mskzilina.sk

O miesto v Žiline zabojuje ruský tínedžer

Ďalšia letná posila Žiliny je z Ruska. Nejde však primárne o posilu do A-tímu "šošonov". Talentovaný krídelník Vladimir Filippov bude nastupovať za druholigovú rezervu, v ktorej zabojuje o miesto v prvom tíme.

Len osemnásťročný ofenzívny stredopoliar sa s vedením MŠK Žilina dohodol na ročnom hosťovaní s následnou opciou. Mladý Rus futbalovo vyrastal v Petrohrade, pod Dubeň prichádza z treťoligového klubu Spartak Nalchik.

"Som veľmi šťastný, že som prišiel do klubu, akým je Žilina. Je to pre mňa nová výzva, vydám zo seba maximum, aby som pomohol klubu čo najviac," povedal Filippov pre mskzilina.sk.

Mladý ruský krídelník zabojuje o miesto v prvom tíme "šošonov" (foto: mskzilina.sk)

"Je to mladý krídelník, pravák, ktorý má veľký potenciál vďaka svojim rýchlostným parametrom. Vytypovali sme si ho na základe kontaktu cez Tomáša Hubočana. Zaujal nás svojím výberom miesta a nábehmi, dokáže sa dostávať do zakončenia. Samozrejme, potrebuje popracovať na fyzickom potenciáli, silových parametroch, ale vo finálnej zóne sa ukazuje veľmi sľubne. Budeme sa tešiť, keď sa to vyvinie správnym smerom a hráč cez projekt zabojuje aj o miesto v "A"-tíme," okomentoval riaditeľ Akadémie MŠK Jaroslav Bačík

Okrem prvoligového "áčka" a druholigového "béčka" bude môcť Filippov v novej sezóne nastupovať i v drese staršieho dorastu "šošonov".

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk