ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Legenda sa vracia. Buffon podpíše s Juventusom ročnú zmluvu
zdroj: juventus.com

Legenda sa vracia. Buffon podpíše s Juventusom ročnú zmluvu

Legendárny futbalový brankár Gianluigi Buffon sa vrátil do Juventusu Turín. Vo štvrtok podstúpil v tíme úradujúceho talianskeho majstra lekárske testy a následne podpísal s vedením klubu ročnú zmluvu. Informovala o tom agentúra AP.

Štyridsaťjedenročný Buffon chytal za Juventus v rokoch 2001-2018 a bol ikonou "starej dámy", s ktorou vybojoval množstvo trofejí. Nikdy sa mu však nepodarilo vyhrať Ligu majstrov. Vlani prestúpil do Paríža St. Germain, kde ale vydržal iba jednu sezónu.   

Turínsky veľkoklub zavesil vo štvrtok na sociálne siete fotografie a videá s Buffonom, ako rozdáva autogramy pred tréningovým centrom Juventusu, kde následne zamieril na vstupnú lekársku prehliadku. Skúsený taliansky brankár by mal byť tímovou dvojkou za Poliakom Wojciechom Szczesným. Po sezóne 2019/2020 by sa mal stať súčasťou manažmentu Juventusu.   

Buffonovi, ktorý s talianskou reprezentáciou získal v roku 2006 titul majstra sveta, chýba už len sedem štartov v Serii A, aby vyrovnal rekord Paola Maldiniho. Dlhoročný kapitán AC Miláno odohral v najvyššej talianskej súťaži 647 zápasov, Buffon 640.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk