ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V zime ho tréner stiahol po 10 minútach. Exhráč ViOn-u opäť hlási chuť do futbalu
zdroj: fczbrno.cz

V zime ho tréner stiahol po 10 minútach. Exhráč ViOn-u opäť hlási chuť do futbalu

Krídelník Robert Bartolomeu hrával na Slovensku na jar 2018. Do Zlatých Moraviec prišiel ako ofenzívna posila, gól však nestrelil a ani raz neodohral celých deväťdesiat minút. Po skončení hosťovania siahla po jeho službách druholigová Zbrojovka Brno. Na jeseň pravidelne hrával, priblížil mužstvo k elite, v zime však prišiel zlom.

V januári počas sústredenia na Malte hrala Zbrojovka prípravný zápas proti Táborsku. Bartolomeu sa na ihrisku neukázal v najlepšom svetle. Tréner Pavel Šustr ho nemilosrdne po štrnástich minútach vystriedal a po zápase hrubo skritizoval jeho prístup. Výchovná facka sa s ním tiahla celú polsezónu. Viac sedel na lavičke či tribúne, než by hrával. „Nejaký zlom tam vtedy nastal,“ popisuje pre iDnes.cz s odstupom času Robert Bartolomeu. „Odvtedy som sa necítil veľmi komfortne. Viem, že chyby robí každý, ale ja som sa z toho nedokázal dostať. Na druhej polovici sezóny sa to odrazilo,“ poznamenal.

Počas jarnej časti nazbieral v brnenskom drese len päť štartov. Štyrikrát nastúpil ako striedajúci, len v poslednom ligovom kole dostal šancu v základnej zostave. V čase, keď bolo isté, že Brno skončí na 3. mieste a bude hrať baráž o postup. V následnom dvojzápase bol jeho tím vyrovnaným súperom pre Příbram, o skóre však neuspel (3:3 doma, 0:0 vonku). Bartolomeu odohral len desať minút, aj za ten čas sa smolne primotal k situácii pri góle súpera. „Nemyslím si, že to bol môj gól. Vedľa mňa bol jeden náš hráč, za mnou ďalší. Keby mi zavolal, že mám za sebou hráča, išiel by som do sklzu,“ vysvetľuje svoj pohľad český futbalista s angolskou krvou po otcovi.

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble (Ivan Kružliak udeľuje žltú kartu Bartolomeuovi)
Bartolomeu nemal ideálne obdobie ani v Zlatých Moravciach, v slovenskej lige sa nepresadil. (foto: Vladimír Chramazda)

Smolný polrok sa snažil hodiť za hlavu počas letnej dovolenky. Miesto vylihovania pri pláži ale na sebe zamakal a upravil stravu. Počas víkendového prípravného zápasu proti Jihlave ho bolo plné ihrisko, dal aj krásny gól. „Som taký typ hráča, ktorý sa snaží zakončovať. Na jeseň mi to išlo, na jar nie. Či je to premena? Možno áno. Mám chuť hrať,“ povedal po zápase 25-ročný futbalista. Za polčas odviedol kus roboty, tréner Šustr ho za gól „z kategórie snov“ pochválil. „V príprave sa vždy vie zakusnúť a odohrá ju výborne. Potom príde majstrovský zápas a stane sa, že vypadne zo svojej role. Neodpracuje ho,“ popísal spoluprácu pre iDnes.cz tréner Šustr. Schválne nahlas, aby ho počul aj jeho zverenec. „Nech vieš, čo sa o tebe bude písať v novinách,“ odkázal mu.

Ofenzívny futbalista s ligovými skúsenosťami sa ale háji. „Snažím sa na sebe pracovať stále. Niekto si možno myslí, že si ideme len zahrať futbal, ale psychika hrá veľmi veľkú úlohu. Jednoducho, hneď sa hrá lepšie, keď hráč cíti dôveru, než keď len strieda. Počuje divákov ako nadávajú, nabaľuje sa to. Je to ťažké na sebavedomie,“ poťažkal si Bartolomeu. S tým, ako ho hodnotí tréner Šustr, problém nemá. „Komunikujeme dostatočne. Nie som zástanca toho, aby sa hráči s trénerom kamarádičkovali. Ideálne je povedať si narovinu, nech vieme, na čom sme. To stačí. Viem, že musím makať a dôvera potom príde,“ zakončil spoluhráč Juraja Kotulu, Damiana Bariša či Petra Štepanovského.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk