ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pred dvomi mesiacmi som sa vystrašil, teraz som späť. Casillas začal prípravu v Porte
zdroj: twitter/Iker Casillas

Pred dvomi mesiacmi som sa vystrašil, teraz som späť. Casillas začal prípravu v Porte

Dobré správy z Portugalska. Legendárny brankár Iker Casillas dva mesiace po infarkte naskočil v FC Porto do letnej prípravy pred novou sezónou. Minimálne dočasne tým vyvrátil špekulácie o pripravovanom konci hráčskej kariéry.

„Ubehli dva mesiace, odkedy som sa vystrašil. Ale som späť. Začínam prípravu s mojimi spoluhráčmi,“ potešil svojich fanúšikov odkazom na sociálnych sieťach sám Iker Casillas. Tridsaťosemročný Španiel prekonal infarkt na začiatku mája pri tréningu. Následne v nemocnici v Porte absolvoval operáciu.

Sám hráč bol najprv opatrný pri odpovediach ohľadom pokračovania kariéry a čakal na informácie od lekárov. Klub sa zatiaľ poobzeral po prípadných nástupcoch, medzi menami svietil aj Slovák Dominik Greif či Čech Tomáš Koubek. Pre svojho hviezdneho hráča zase malo vedenie pripraviť významnú rolu v štruktúrach klubu. Ani jedna možnosť ale zatiaľ podľa fotografií nie je potrebná.

Odchovanec kráľovského klubu Real Madrid prišiel do Porta v roku 2015 a pomohol tímu k zisku titulu v portugalskej Primeira Lige a Superpohára. V španielskej reprezentácii v minulosti odchytal 167 zápasov, vďaka čomu drží rekord v počte štartov. Vo vitríne má aj zlaté medaile za MS 2010 alebo európske šampionáty za roky 2008 a 2012.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk