ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Löw prehovoril o svojich možných nástupcoch
zdroj: TASR

Löw prehovoril o svojich možných nástupcoch

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw prvýkrát prehovoril o svojom možnom nástupcovi. Podľa jeho slov nový kouč "Die Nationalelf" už je členom Nemeckého futbalového zväzu (DFB).

"Máme dvoch trénerov, ktorí obaja môžu stáť na čele reprezentácie. Hovorím o Stefanovi Kuntzovi a Marcusovi Sorgovi," uviedol pre portál bild.de Löw a dodal: "Obaja majú veľké empatie, to je dnes pre prácu s mladými hráčmi veľmi dôležité."  

Päťdesiatdeväťročný Löw má zmluvu platnú do majstrovstiev sveta v Katare v roku 2022. Na pozícii hlavného trénera Nemecka pôsobí od roku 2006. Stefan Kuntz v súčasnosti pôsobí ako hlavný tréner nemeckej reprezentácie do 21 rokov, ktorá sa na práve skončených majstrovstvách Európy prebojovala až do finále, kde prehrala so Španielskom (1:2). Sorg pôsobí ako Löwov asistent. Počas tohtoročných dvoch kvalifikačných duelov na EURO 2020 proti Bielorusku a Estónsku nahradil na lavičke Löwa po tom, čo ho museli pre úrazové poranenie tepny hospitalizovať v nemocnici. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

HOKEJ.sk