ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rezerva Slovana s cieľom stať sa stabilným účastníkom druhej ligy
zdroj: skslovan.com

Rezerva Slovana s cieľom stať sa stabilným účastníkom druhej ligy

Na celoštátnu druhú ligu sa už poctivo pripravujú aj futbalisti B-tímu Slovana Bratislava. V šestnásťčlennej súťaži budú okrem rezervy „belasých“ pôsobiť aj „béčka“ Žiliny a Ružomberka, navyše, Šamorín bude farmou Dunajskej Stredy. Aj preto je ťažké vopred odhadnúť kvalitu týchto mužstiev.

Slovanisti zarezávajú už viac než týždeň. Leto mali naozaj krátke, posledné kolo v III. lige Bratislava odohrali 8. júna. Súťaž ovládli suverénne, bez jedinej prehry. V 30 zápasoch nazbierali 80 bodov, nastrieľali úctyhodných 114 gólov a druhý FK Rača Bratislava za sebou nechali o priepastných šesťnásť bodov. Pred štartom druhej ligy ale nemajú veľké oči.

„V prvom rade je dôležité, ako sa poskladá káder. Uvidíme, ako chlapci zareagujú na druhú ligu. Naším cieľom je stať sa stabilným účastníkom tejto súťaže,“ prezradil pre klubovú televíziu tréner B-mužstva Slovana Ján Kozák ml., v ktorého kádri je momentálne aj osem hráčov z majstrovskej „devätnástky“: „Sme radi, že sa k nám chalani presunuli. Druhú ligu sme vybojovali aj pre nich, aby mohli hrať kvalitné zápasy. V úvodných dvoch týždňoch pracujeme na zlepšení fyzickej kondície, následne sa ukáže, kto v kádri zostane. Prebieha boj o miesta.“

ŠK Slovan Bratislava B radosť
Tretiu ligu ovládli slovanisti suverénne, druhú ligu nepodceňujú (foto: skslovan.com)

Aktuálne má rezerva Slovana dvadsať hráčov do poľa a dvoch brankárov. Na skúške sú i dvaja legionári. „Chceli by sme mať štrnásť až šestnásť hráčov do poľa a dvoch brankárov. Verím, že pôjdeme do kvality. Prípravné zápasy nám ukážu, na čom sme. Samozrejme, bude to trošku trvať, predsa len, pre dorastencov, ale aj chalanov, ktorí hrali tretiu ligu, je skok do druhej najvyššej súťaže väčší. Myslím si, že v prvých kolách si trochu budeme zvykať, ale ja sa nebojím, pretože máme kvalitu,“ dodal Ján Kozák ml.

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk