ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Výmena medzi slovenskými zástupcami v Európe, kapitán Ružomberka odchádza do DAC
zdroj: Rudolf Maśkurica

Výmena medzi slovenskými zástupcami v Európe, kapitán Ružomberka odchádza do DAC

Zaujímavý prestup v rámci dvoch popredných fortunaligových klubov sa uskutočnil na trase Ružomberok - Dunajská Streda. Z tretieho tímu minulej sezóny odchádza do mužstva vicemajstra kapitán Dominik Kružliak. S klubom zo Žitného ostrova podpísal kontrakt na štyri roky do leta 2023.

„Príchod Dominika je potvrdením ambícií nášho klubu. Skúsený obranca je očakávanou posilou našej defenzívnej línie. Veľmi nás teší, že Dominik si vybral práve náš projekt, hoci mal viacero ponúk zo zahraničia. Prajeme mu veľa šťastia v žlto-modrých farbách a rýchlu adaptáciu na náš herný štýl,“ skonštatoval pre klubový web ohľadom príchodu čerstvej posily športový riaditeľ Dunajskej Stredy Jan Van Daele.

"Dominikovi Kružliakovi ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej kariére, ako aj v osobnom živote!" píše sa na mfkruzomberok.sk.

Dominik Kružliak v Dunajskej Strede
Dominik Kružliak v Dunajskej Strede (foto: fcdac.sk)

Dvadsaťdvaročný odchovanec Ružomberka, kam prišiel ako žiak z Liptovského Mikuláša - Palúdzky, odohral v slovenskej najvyššej súťaži doposiaľ 134 stretnutí, strelil v nich 9 gólov. Posledné dva roky bol kapitánom mužstva spod Čebraťa. V našej najvyššej súťaži debutoval v marci 2014 ako sedemnásťročný. Pred rokom Kružliak utrpel nepríjemné zranenie kolena, ktoré ho z hry vyradilo na deväť mesiacov. Po návrate na trávniky sa však opäť prebojoval do základnej zostavy Ružomberka a svojimi výkonmi sa dokonca dostal i do Jedenástky sezóny 2018/2019. Šikovný stopér bol súčasťou juniorských reprezentačných výberov, v januári 2017 si v neoficiálnom súboji proti Švédsku obliekol aj dres seniorskej reprezentácie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk