ProFutbal.sk ProFutbal.sk

O Greifa má záujem Porto i špičkový tím La Ligy. Kmotrík: Toto som ešte nezažil
zdroj: TASR

O Greifa má záujem Porto i špičkový tím La Ligy. Kmotrík: Toto som ešte nezažil

Príde slovenský majster o brankársku jednotku i o špičkového kanoniera? Obe strany základnej jedenástky Slovana sa momentálne dostali pod paľbu zaujímavých ponúk. Vedenie bratislavského klubu potvrdilo medializované správy o rokovaniach so záujemcami o služby Dominika Greifa i Andraža Šporara.

Napriek dominantnej sezóne sa belasým podarilo udržať pokope celý káder, veci si zbalil len Rakúšan Stefan Stangl, ktorý prišiel počas zimy a nepresvedčil o svojich kvalitách. V médiách sa však stále objavuje viac a viac záujemcov o kanonierske služby Andraža Šporara, najnovšie sa spája aj meno brankára Dominika Greifa s portugalským veľkoklubom FC Porto. Slovan prostredníctvom webu potvrdil, že o oboch hráčov je enormný záujem.

„Ako som už viackrát povedal, o našich kľúčových hráčov je enormný záujem. Môžeme potvrdiť, že Dominik Greif je v určitom okruhu brankárov, ktorých si vyhliadol portugalský veľkoklub FC Porto. Okrem Porta sme zaregistrovali záujem aj zo špičkového španielskeho klubu a taktiež z Belgicka. Skutočnosť, že popredné európske kluby majú v hľadáčiku nášho brankára, vnímame veľmi pozitívne. Je to dôkaz kvality hráča i práce, ktorá sa v klube odvádza, keďže Dominik Greif je odchovancom našej brankárskej akadémie. Podobná situácia je v prípade Andraža Šporara, na ktorého dostávame stále nové a nové ponuky z viacerých európskych klubov,“ reagoval na najnovšie správy generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. prostredníctvom klubového webu.

Belasí sa počas letného prestupového obdobia posilnili už na troch postoch, stopérsky rozšíril Myenty Abena, na ľavý kraj obrannej formácie prišiel Vernon de Marco a na krídelný post po vypršaní zmluvy v Ružomberku prišiel Erik Daniel. V prípade, ak by Slovan napokon pustil jednu zo spomínaných dvoch opôr, nutne by musel hľadať alternatívy. Tie má totiž len v menách brankárskej dvojky Michala Šullu či po zranení sa vracajúceho Rafaela Rataa. „Toto prestupové obdobie považujem za jednoznačne najťažšie od môjho príchodu do klubu. Dennodenne robíme maximum, aby sa nám podarilo udržať káder pokope a aby sme boli čo najlepšie pripravení na nadchádzajúcu sezónu. Stojí nás nemalé úsilie, aby sme udržali našich kľúčových hráčov,“ poznamenal Kmotrík. „Situáciu ohľadom Dominika Greifa a Andraža Šporara aktuálne riešime a vyhodnocujeme. Čakajú nás ešte dva náročné mesiace letného prestupového obdobia. Nechceme sa však oslabovať a urobíme maximum, aby sme udržali tím pokope. Viac informácií prinesieme v priebehu najbližších dní,“ uzavrel situáciu v tíme slovenského šampióna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk