ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldinho a Deco chodili na tréningy opití. Klub musel chrániť Messiho, odhaľuje bývalý hráč Barcelony
zdroj: archív TASR/AP

Ronaldinho a Deco chodili na tréningy opití. Klub musel chrániť Messiho, odhaľuje bývalý hráč Barcelony

Aj futbalové legendy potrebujú z času na čas "vypáliť červíka". Hráčmi, ktorí si dopriali takýto pre športovca zakázaný pôžitok, boli v minulosti aj ikony FC Barcelona Ronaldinho a Deco. Užívanie si mimofutbalového života si však zobralo vysokú daň - obidvaja museli v lete roku 2008 opustiť tím z Camp Nou. Prenášali to totiž aj do svojej profesie. Odhalil to bývalý hráč "blaugranas" Alexander Hleb.

"Obidvaja chodili na tréningy opití. Viete, prečo sa Barcelona rozhodla predať Ronaldinha aj Deca? Mysleli si, že budú mať zlý vplyv na vtedy mladého Lionela Messiho," povedal otvorene Bielorus v rozhovore pre tamojšiu televíziu VOKA. Dnes už 38-ročný rodák z Minska, ktorý bol súčasť Barcelony v rokoch 2008 až 2012 (väčšinu času však strávil na hosťovaniach, pozn.) odhalil aj iné ťažkosti, ktoré mal na srdci. Okrem aféry, ktorá spečatila odchod Brazílčana Ronaldinha do AC Miláno aj Portugalčana Deca do FC Chelsea, poukázal aj na to, že do španielskeho veľkoklubu v minulosti zamieriť nechcel.

"Úprimne, nemienil som prestúpiť do Barcelony. V tom čase som bol hráč Arsenalu Londýn a túžil som v klube zotrvať, prípadne odísť do Bayernu Mníchov. Agenti však na mňa naliehali pre to, lebo ich kontaktoval Pep Guardiola," pokračoval Hleb, ktorý si ešte v uplynulej sezóne obliekal dres BATE Borisov. Napokon si však v tom čase svoje kroky rozmyslel a v prvej sezóne v modro-červených farbách sa tešil zo zisku treble. "Aj Thierry Henry, ktorý odišiel z Arsenalu do Barcelony, sa ma pýtal, prečo nechcem prestúpiť. Mal som mu zavolať, aby mi všetko objasnil. Avšak, nemal som naňho číslo, ani u 'kanonierov' sme totiž spolu okrem pozdravov príliš nekomunikovali," uzavrel Hleb.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk