ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Záujem o Šporara neutícha, hráč rozhovory do médií odmieta. Ševela: Večný otáznik
zdroj: TASR

Záujem o Šporara neutícha, hráč rozhovory do médií odmieta. Ševela: Večný otáznik

Okolo slovinského kanoniera Andraža Šporara sa točia záujemcovia minimálne od skončenia sezóny, v ktorej sťa autor 29 gólov dorovnal historický slovenský rekord ako strelec s najväčším počtom zásahov v jednom súťažnom ročníku. Hovorilo sa o záujme z Turecka, Ruska či futbalovo exotických krajín, hviezdny fortunaligový zakončovateľ ale vstúpil do letnej prípravy v belasom drese.

Po menšom zranení ramena z reprezentačnej prestávky sa prvýkrát ukázal aj na hracej ploche. Vo štvrtom prípravnom zápase Slovana proti Bohemians 1905 (3:1) dostal ako striedajúci hráč priestor na necelú polhodinu a ukázal sa vzhľadom na okolnosti v slušnej forme. Z ihriska však schádzal namosúrený, môžeme len hádať, či ho unavil zápas vo veľkom teple alebo neutíchajúce prestupové špekulácie. Žiadosť o krátky rozhovor, kde sme chceli vedieť jeho dojmy z prvého zápasu po dovolenke a zranení, rázne odmietol a odišiel. 

Hráčovej reakcii sa nemožno čudovať, z pohľadu mediálnych výstupov určite čakal hlavne otázky na tému prestupov. V minulosti ale opakovane tvrdil, že v Slovane je spokojný a na druhej strane klub tvrdil, že pustí svoju oporu len v prípade lukratívnej ponuky. Tréner Martin Ševela pre ProFutbal.sk potvrdil, že podobné ponuky na klub chodia neustále. Podľa informácií, ktoré dostávam, stále je oňho veľký záujem. Táto situácia trvá a trvať bude zrejme večne, pretože ak prežijete takú sezónu ako on uplynulú, tak je záujem prirodzený. V jeho prípade je to otvorené, ale kým bude v mojom tíme, budem s ním rád pracovať,“ poznamenal kormidelník belasých.

Šporar
Niekoľko ponúk na Šporara mal už Slovan odmietnuť, minimálne jedna bola z Turecka a jedna z Ruska. (foto: tasr)

Rodák z Ľubľany mal dlhšie voľno aj vzhľadom na reprezentačnú akciu, z ktorej si priviezol zranenie. Z rovnakého dôvodu chýbal dosiaľ v príprave aj kapitán Vasil Božikov, ktorý už začal trénovať naplno, fyzioterapeuti však ešte neodporúčali jeho nasadenie do zápasu. Problémy má aj Ibrahim Rabiu. „Čo sa týka zranenia Šporara, tak jeho rameno by už malo byť v stopercentnom poriadku, čo sme chceli vidieť aj v zápase. Možno sa ešte podvedome trochu šetril v súbojoch, ale o svojich kvalitách všetkých presvedčil už v minulom ročníku a som rád, že môžem s takým hráčom pracovať,“ dodal na margo svojho kanoniera Ševela.

Rafael Ratao
Ak by Šporar napokon prestúpil, náhradou zaňho by mal byť Rafael Ratao. (foto: skslovan.com)

V prípade odchodu slovinského útočníka sa ako alternatíva do útoku núka Rafael Ratao, ktorý je v Slovane na predĺženom hosťovaní. Pri otázke na hráča, ktorého by tréner chcel po prípravnom zápase vyzdvihnúť, spomenul práve Brazílčana. „Ratao si to na hrotovej pozícii očividne užíval. Nešetril krokom v tomto teple, čo bolo veľmi dôležité. Na veľmi solídnej úrovni bola spolupráca s Dražičom, ktorý mal ako ofenzívny stredopoliar úlohy podporovať útok a boli úseky hry, keď sme hrali na dvoch útočníkov. Ratao bol aj nebezpečný, čo sa týka zakončenia a efektivity, vidno, že si váži každú minútu na ihrisku. Verím tomu, že v budúcej sezóne sa Ratao ukáže v dobrom svetle a bol by som rád, ak by sa napokon stal hviezdou nášho tímu,dodal na záver Ševela.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk