ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Trenčína sa vrátil člen majstrovského kádra
zdroj: Jozef Bedej

Do Trenčína sa vrátil člen majstrovského kádra

Za dva roky odohral za AS Trenčín 43 zápasov, strelil 6 gólov, dvakrát sa s mužstvom radoval z ligového titulu a dvakrát s ním triumfoval i v národnom pohári. Po týchto úspechoch sa vrátil do holandského Excelsioru, v ktorom vyrastal. Dnes je späť pod Čákovým hradom.

Reč je o stredopoliarovi Ryanovi Koolwijkovi. V auguste už 34-ročný futbalista je tak ďalším hráčom, ktorý sa vracia do Trenčína. Len pred pár dňami sa klub dohodol na spolupráci so svojím niekdajším kanonierom Davidom Depetrisom.

Koolwijk bol počas dvoch majstrovských sezón 2014/2015 a 2015/2016 výraznou oporou tímu. Na ihrisku vynikal aj vďaka svojej výške 194 centimetrov. Okrem Trenčína a Excelsioru v minulosti hrával aj za N.E.C a FC Dordrecht.

„Cítim sa skvele. Mám pocity, akoby som sa vrátil domov. Stretol som sa s hráčmi, s ktorými som tu pôsobil. Privítali ma vrúcne. Na Trenčín mám tie najkrajšie spomienky, dvakrát sme tu získali double, čo bolo krásne. AS som sledoval aj z Holandska, posledná sezóna síce nebola práve najlepšia, no v tej ďalšej spravíme všetko pre to, aby sa to neopakovalo,“ povedal Koolwijk v prvom rozhovore pre klubovú televíziu.

zdroj: Facebook/AS Trenčín

Jeden z mála tridsiatnikov v kádri verí, že do Trenčína prinesie skúsenosti: „Každá sezóna, každý zápas vás robí skúsenejším. Tri roky, počas ktorých som hral v Holandsku, mi dali veľa. V poslednej sezóne sme síce vypadli, no teraz som už pripravený bojovať za Trenčín. Verím, že pomôžem svojimi skúsenosťami, pokojom na lopte. Všetci chceme vyhrávať trofeje.“

Rodákovi z Rotterdamu sa páči i štadión, ktorý v Trenčíne vyrastá. Verí, že si na ňom zahrá čo najskôr. „Vyzerá to dobre, hoci ešte nie je hotový. Videl som však nejaké obrázky, viem, že bude naozaj pekný,“ vyjadril sa Koolwijk a na záver pozdravil aj fanúšikov: „Som veľmi rád, že som späť. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme!“

zdroj: youtube.com/AS Trenčín

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Excelsior

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk