ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bayern už nechce získať Saného. Zacielil na mladú hviezdu Barcelony
zdroj: TASR/AP

Bayern už nechce získať Saného. Zacielil na mladú hviezdu Barcelony

Bayern Mníchov intenzívne hľadá futbalistov, ktorí by dokázali nahradiť Arjena Robbena a Francka Ribéryho. Tí ako dlhoročné opory po júni definitívne opustia bavorský klub, ktorý tak musí vymeniť nevymeniteľné. Hovorilo sa o viacerých možnostiach.

V kuloároch sa spomínalo možné hosťovanie Garetha Balea z Realu Madrid, ale aj kúpa Leroya Saného z Manchestru City. "Die Roten" však teraz údajne majú iný cieľ. Nemec Sané je pre tento klub nedostihnuteľná alternatíva, preto zacielili inde. 

Do svojho kádra chce Bayern podľa webu Sport Bild získať Ousmana Dembélého zo španielskeho FC Barcelona. Dvadsaťdvaročný francúzsky krídelník nedostáva u Kataláncov také množstvo herného priestoru, aké by sám požadoval a španielske médiá ho často kritizujú za slabé výkony. Mladý majster sveta z roku 2018 navyše zvykne často meškať na tréningu a vedeniu "blaugranas" pomaly dochádza trpezlivosť s jeho nezodpovedným správaním.

Prestup Dembélého, ktorý už Nemecko pozná a v ešte nedávno si obliekal dres Borussie Dortmund, by mohol pomôcť aj Barcelončanom. Získané financie by mohol španielsky gigant investovať do plánovaného návratu Brazílčana Neymara. Je však otázne, koľko si tím z Camp Nou vypýta za predaj svojho perspektívneho hráča. V roku 2017 ho totiž z Borussie kúpil za závratných 105 miliónov eur, k čomu má pribudnúť aj ďalších 40 miliónov v rôznych bonusoch.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk