ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov začal bez trénera, na úvodnom zraze jedenástka hráčov
zdroj: 1fctatran.sk

Prešov začal bez trénera, na úvodnom zraze jedenástka hráčov

Nad prešovským Tatranom stále visí veľký otáznik. Najstarší slovenský futbalový klub v uplynulej sezóne vypadol z druhej ligy, keď s 27 bodmi obsadil predposlednú pätnástu priečku. V novom ročníku tak bude hrať v III. lige Východ.

Šarišania podali prihlášku do tretej ligy, v ktorej si okrem ďalšieho minuloročného druholigistu Lipian zmerajú sily napríklad aj s Vranovom nad Topľou, Humenným, Stropkovom, Sninou či Spišskou Novou Vsou. 

V utorok sa zeleno-bieli po štyroch týždňoch voľna zišli na úvodnom zraze letnej prípravy. Na trávnik vybehlo jedenásť hráčov, na úvodný tréning prišiel aj dlhodobo zranený útočník Oliver Špilár. Prešovčania ale trénovali pod vedením trénerov z akadémie, meno nového kouča, ktorý mužstvo povedie v tretej lige, zatiaľ totiž známe nie je. Podľa infomácií zverejnených na klubovom webe, by sa tak malo stať v priebehu budúceho týždňa.

V kádri Tatrana zostali prakticky len mladí hráči, k mužstvu sa pripojili aj dvaja dorastenci z akadémie Marián Sabolčík a Oliver Mihalík. Na tréningu sa objavil i 26-ročný odchovanec klubu Ľubomír Ivanko-Macej, ktorý je po ukončení pôsobenia v košickej Lokomotíve momentálne bez angažmánu.

Káder Tatrana Prešov na prvom tréningu letnej prípravy:
Brankári:
Milan Vinclér, Adam Jozef Oravec
Hráči:
Norbert Grejták, Ľubomír Ivanko-Macej, Michal Kraľovič, Timotej Maguľak, Filip Maník, Oliver Mihalík, Stanislav Olejník, Marián Sabolčík, Lukáš Šimko, Oliver Špilár (zranený)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk