Slovan v príprave hladko zdolal Bohemians, Nitra a Michalovce s remízami
zdroj: TASR

Výsledky utorňajších prípravných zápasov účastníkov Fortuna ligy a druhej najvyššej súťaže:

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v utorkovom prípravnom zápase nad Bohemians 1905 3:1. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Rafael Ratao, raz Dejan Dražič.

Najbližšie sa zverenci trénera Martina Ševelu stretnú v nedeľu 30. júna o 18.00 h so Slaviou Praha, súboj slovenského a českého majstra o Pohár Ferdinanda Daučíka sa uskutoční na Tehelnom poli.

ŠK Slovan Bratislava - Bohemians 1905 3:1 (2:0)
Góly: 6. a 53. Ratao, 43. Dražič - 84. Koubek. Rozhodovali: Kružliak – Jankovič, Štofik

Slovan: Šulla (46. Greif) – Medveděv (62. Apau), Abena, Bajrič (46. Guzmics), Suchockij (62. Vernon) – de Kamps (46. Holman), Ljubičič (46. Nono) – Čavrič (62. Daniel), Dražič (62. Cmiljanič), Moha (62. Strelec) – Ratao (62. Šporar)

Bohemians:
 Kouba – Hůlka, Krch, Šmíd, Schumacher – Levin, Jindřišek – Bartek, Marhoon, Vaníček - Puškáč, striedali Záviška, Nečas, Koubek, Vodháněl, Vondra, Rada, Bederka, Keita

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 1:1 (0:1)
Góly: 88. P. Kolesár - 6. Slobodník

Michalovce: 1. polčas: Dehtiar – Vojtovič, D. Špak, Carrillo, D. Petro – R. Begala – Mavretič, S. Danko, Casado, Kountouriotis – Rodrigues. 2. polčas: Dráb – M. Kolesár, Špiriak, M. Sidor, M. Vojtko – Turík – Rota, Grič, M. Trusa, P. Kolesár – I. Žofčák

Poprad:
 J. Malec (46. Knurovský) – P. Maslo (70. Kohút), Luberda (46. L. Horváth), Pajer, Zekucia – Jančo (46. Gallovič) – L. Ľupták (60. Luščík), Da Silva Junior (46. S. Kuba), Zošák (46. Streňo), Kukoľ (46. Grešák) – Slobodník

Tréner MFK Zemplín Anton Šoltis:
„Bolo vidieť, že sme ešte v hrubšej príprave a ten pohyb nebol vyvážený. V prvom polčase sme neboli takí aktívni, ako by sme chceli. Po prestávke to však už bolo lepšie, keďže do hry išli viacerí skúsení hráči. Zápas splnil účel, šancu dostali všetci hráči, chceli sme si niečo nové vyskúšať. Vieme, kde potrebujeme pridať.“

zdroj: mfkzemplin.sk

MFK Vítkovice - FK Dubnica 0:2 (0:1)

FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:0)
Góly: 79. Gatarić, 82. Tancík - 73. a 90. Malík. Rozhodovali: Hybský – Banyi, Šimka

Nitra: 1.polčas – Šípoš – Šurnovský, Farkaš (C), Kóša, Fabiš, Bilovský, Machovec, Dojčinovič, Štefanec, Remeň, Fábry 2.polčas – Šípoš – Kunik, Dubeň, Niba, Tancík, Charizopulos, Pajer, Chovanec, Vrábel, Chobot, Gatarić

Banská Bystrica:
 Krejčí – Vaščák, Starší, Lakšík (C), Kupčík, Polievka, Beseda, Migaľa, Vajda, Savić, Willwéber

Marián Süttö, hlavný tréner Nitry: „V horúcom počasí to bolo náročné pre obe mužstva. Bol to prípravný zápas s veľkými chybami, ale videl som tam aj pozitíva. Budeme sa snažiť tie chyby odstrániť.“

zdroj: fcnitra.com