ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trnave chcel ukončiť kariéru, po polroku odchádza do Senice
zdroj: Jozef Bedej

V Trnave chcel ukončiť kariéru, po polroku odchádza do Senice

Ďalším hráčom, ktorý opúšťa minulosezónny káder trnavského Spartaka je stopér Tomáš Košút. Skúsený obranca strávil v slovenskom Ríme jarnú časť, s vedením klubu sa však nedohodol na pokračovaní spolupráce.

Rodák z Piešťan sa v zime vrátil na Slovensko z bulharského celku Vereya. V zahraničí pôsobil od roku 2009, keď si na seba postupne obliekal dresy klubov Sparta Praha, 1. FC Slovácko, Arka Gdynia, Honvéd Budapešť a bulharskej Vereye. Za Trnavu odohral osem zápasov, s mužstvom sa tešil zo zisku Slovnaft Cup-u. V penaltovom rozstrele vo finále proti Žiline otváral skóre. 

„Prišiel som z Bulharska do Spartaka s tým, že by som rád pobudol doma dlhšie. Trnave fandím odmalička. Je to klub, v ktorom som chcel ukončiť svoju kariéru. Pristúpil som na podmienky, aké som v kariére nemal dlho. Prichádzal som s cieľom pomôcť, aby sa naše cesty spojili. K predĺženiu zmluvy však neprišlo. Keď to nejde, tak to jednoducho nejde,“ okomentoval pre spartak.sk 29-ročný Tomáš Košút.

Niekdajší mládežnícky reprezentant ale tentoraz do zahraničia neodíde, v kariére bude pokračovať vo Fortuna lige. Počas uplynulých dní sa dohodol na spolupráci so Senicou. „K dohode prišlo veľmi rýchlo a korektne. Ozvali sa mi počas týždňa. Okamžite sme našli spoločnú reč. Oznámili mi, čo odo mňa čakajú, a aký by som bol pre nich prínos. Cítil som šancu pravidelne hrať. Najmä kvôli rodine, priateľke a malému som chcel zostať čo najbližšie, takže nebolo nad čím premýšľať,“ dodal 189 centimetrov vysoký zadák.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk